3. Бохум в Бундеслигата след драма (ВИДЕО)

Бохум в Бундеслигата след драма (ВИДЕО)

Гостуващият Бохум заличи пасив от три гола и победи Фортуна Дюселдорф с 6:5 след изпълнение на дузпи в плейофа за класиране в елитната дивизия на германското първенство по футбол. Така Бохум съхрани мястото си в Бундеслигата и ще играе сред най-добрите за четвърта поредна година.

Такаши Учино изпрати последната дузпа за Дюселдорф над напречната греда, след като Максимилиан Витек даде преднина на Бохум секунди по-рано.

Преди първия съдийски сигнал изходът от мача се очертаваше да бъде коренно различен. Дюселдорф спечели с 3:0 в Бохум и бе категоричен фаворит за класиране в Бундеслигата, но гостите на последния двубой за сезона изравниха резултата с две попадения на Филип Хофман и гол от дузпа на Кевин Щогер в 70-ата минута.

Продълженията останаха безрезултатни, а на старта на наказателните удари двата отбора бяха точни по четири пъти, след като Андреас Луте спаси една дузпа за гостите и Флориан Кастенмайер направи същото за Дюселдорф. В крайна сметка Бохум надделя в може би най-драматичния плейоф в историята.

"Всичко бе срещу нас и това прави тази победа толкова специална. Гордея се с момчетата", заяви спортният директор на Бохум Патрик Фабиан за Sky TV.