3. "Боксинг дей" започна с обръщачка, Тотнъм надви Брайтън (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Боксинг дей" започна с обръщачка, Тотнъм надви Брайтън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кейн и Деле Али донесоха радосг за Моуриньо по Коледа

Мачовете от програмата на „Боксинг дей“ в английската Висша лига започнаха с победа на Тотнъм над Брайтън, за която и късметът помогна на „шпорите“.

Те спечелиха с 2:1 след домакински обрат срещу Брайтън в първия двубой от XIX кръг с две попадения след почивката, дело на звездите им Хари Кейн и Деле Али.

Момчетата на Жозе Моуриньо отново показаха колебания в защита, но вратарят им Паоло Гацанига направи няколко ключови спасявания, а и „чайките“ се отчетоха с няколко пропуска.

Иначе Хари Кейн вкара топката в мрежата още в 24-ата минута, ала след разглеждане на ситуацията със системата VAR се видя, че нападателят е бил в тънка засада и голът бе отменен.

Не след дълго Брайтън изненада неприятно своите домакини, защото в 37-ата минута Адам Уебстър засече с глава и откри резултата.

Той се запази до почивката, ала скоро след нея Тотнъм изравни, макар и с доза късмет. В 53-ата минута топката стигна до Кейн след рикошет - първият му изстрел бе спасен от вратаря, но при втория той не остави шансове на вратаря и изравни – 1:1.

Последваха силни минути на „шпорите“, за да вземат те в крайна сметка своето с красиво попадение на Деле Али.

Появилият се като резерва Кристиан Ериксен подаде към Серж Орие, който върна към 23-годишния английски национал, а той майсторски прехвърли стража за 2:1.

Повторенията показаха, че вратарят на гостите можеше да се намеси и по-добре.

След това пък този на домакините трябваше да покаже класа, за да запази аванса на своите, а в самия край Деле Али можеше да вкара трето попадение, след като овладя елегантно и отправи опасен изстрел, ала Мат Райън спаси.

Така Тотнъм записа шестата си победа в 9 мача под ръководството на Жозе Моуриньо и зае петото място във временното класиране с 29 точки, докато Берайтън остана с 20 в своя актив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)