3. Болоня и Парма със скучно 0:0, Божинов със 70 минути

Болоня и Парма със скучно 0:0, Божинов със 70 минути

Катания спаси кожата и прати Бреша в Серия „Б”

Отборите на Болоня и Парма разделиха по ценна точка в борбата си за оцеляване, след като завършиха 0:0 помежду си. Срещата се игра на стадион „Ренато Дел’Ара” и бе от програмата на 36-ия кръг на италианската Серия „А”.

Българският национал Валери Божинов започна мача като титуляр, но след няколко пропуска бе заменен в 69-ата минута от Кандрева.

След хикса „дуковете” се намират на 14-о място във временното класиране с актив от 42 точки, на 6 от зоната на изпадащите. Домакините от Болоня пък са 15-и с 41 пункта.

В друг мач от този 36-и кръг в Калчото, отборът на Бреша загуби домакинството си на Катания с 1:2 и официално изпадна в Серия „Б”, докато гостите почти сигурно си осигуриха оставането в елита. Тимът на Бреша завърши мача с човек по-малко, след като Ландзафаме получи втори жълт картон в 79-ата минута.

Иначе Силвестре изведе Катания напред в 22-ата минута, а Берджесио удвои преднината на гостите в 76-ата. В даденото от рефера продължение пък Диаманти вкара почетното попадение за Бреша, което обаче се оказа недостатъчно за спасението на отбора.

След поражението Бреша изпадна в Серия „Б”, след като има 31 точки и е на 7 от 17-ия Лече, само два кръга преди края. Гостите от Катания пък са 12-и с 43 пункта, на 7 от 18-и Сампдория, но и с мач повече.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)