3. Болоня матира Лацио с 1:0 и е все по-близо до лидерите (ВИДЕО)

Болоня матира Лацио с 1:0 и е все по-близо до лидерите (ВИДЕО)

Фъргюсън вкара победния гол за болонезци

Болоня победи Лацио с 1:0 в първи мач от 11-ия кръг на Серия А, като по този начин се изкачи на шестото място във временното класиране с актив от 18 точки, доближавайки се само на една от зона „Шампионска лига“. Римските „орли“ са осми с две по-малко.

Лацио можеше да излезе напред в резултата след едва пет минути игра, когато Валентин Кастеянос нанесе удар с глава след хубаво центриране, но нацели левия страничен стълб.

В 16-ата минута Тати Кастеянос засече центриране от корнер, но право в ръцете на вратаря.

Две минути след това късметът отново покри Болония, след като Луис Алберто стреля директно от ъглов удар и топката срещна страничния стълб на вратата, пазена от Лукаш Скорупски.

До края на първата част не се стигна до повече интересни ситуации.

Второто полувреме започна по мечтан начин за домакините, които само няколко секунди след началото му стигнаха до попадение. След хубава атака Джошуа Зиркзе намери непокрития Люис Фъргюсън, който стреля в долния ляв ъгъл и се разписа за 1:0.

Лацио направи няколко опита за атаки, от които да стигне до изравнително попадение, но възпитаниците на Маурицио Сари така и не успяха да нанесат нито един точен удар.