3. Болтън с Мартин Петров в състава си обърна Евертън на "Гудисън Парк" (видео)

Болтън с Мартин Петров в състава си обърна Евертън на "Гудисън Парк" (видео)

Зрителите на двубоя станаха свидетели на феноменален гол, който бе дело на вратаря на "карамелите" Тим Хауърд

Отборът на Болтън постигна много важна победа в борбата си за оцеляване в Премиършип, след като се наложи с 2:1 като гост на Евертън в среща от 20-ия кръг на английското първенство. Двубоят се проведе на „Гудисън Парк”, а и трите попадения паднаха през втората част.

Мартин Петров пък започна като титуляр за Болтън. Българинът остана на терена през всичките 90 минути. Първото полувреме не предложи голове, въпреки че и двата тима имаха възможности, но ги пропиляха.

Може би най-интересният момент от срещата пък бе този, когато резултатът бе открит. Първи до попадение достигнаха домакините, а автор на гола в 63-ата минута бе вратарят на „карамелите” – Тим Хауърд, който вкара с впечатляващо изпълнение от собственото си наказателно поле. Топката бе върната към американския страж от Силван Дистен. Хауърд изпрати кълбото силно в половината на Болтън, а вратарят на гостите – Адам Богдан, не прецени добре ситуацията и топката го прехвърли, влизайки в мрежата му.

Болтън обаче реагира много бързо. Точен с хубав изстрел в 67-ата минута бе Давид Нгог. Така резултатът стана 1:1. Болтън обаче не се предаде и продължи да търси ново попадение, което дойде в 78-ата минута. Герой за тима на Оуен Койл бе Гари Кейхил, който не остави шансове на голмайстора Тим Хауърд, пращайки топката във вратата му.

По този начин Болтън взе много ценни три точки и вече има 16, като продължава да е в зоната на изпадащите, заемайки 18-ото място. Евертън пък се намира на 11-ата позиция с 24 точки.

Фабрегас: Научих много в Челси при Конте