3. БОМБАТА НА ДЕНЯ: Северна Македония победи Германия като гост (ВИДЕО)

БОМБАТА НА ДЕНЯ: Северна Македония победи Германия като гост (ВИДЕО)

Комшиите победиха световната сила с 2:1

Националният отбор на Северна Македония постигна най-престижната победа в цялата си история. Горан Пандев и компания сразиха с 2:1 като гост четирикратния световен шампион Германия и запази шансове за едно от първите две места в група "J" от квалификациите за Мондиал 2022. 37-годишният Пандев откри резултата в края на първото полувреме, Илкай Гюндоган изравни от дузпа в 63-ата минута, а в 85-ата Елиф Елмас отбеляза паметното попадение, донесло успеха на Северна Македония.

Германците стартираха квалификационната си кампания с две очаквани победи - 3:0 срещу Исландия и 1:0 срещу Румъния. Преди мача днес от лагера на Бундестима декларираха, че не може да става и дума за подценяване на съперника, който показа характер в Букурещ, но отстъпи драматично с 2:3.

Йоахим Льов направи две промени от мача в Букурещ. На вратата този път застана Марк-Андре тер Стеген вместо Мануел Нойер, а Робин Госенс беше предпочетен на левия фланг на защитата пред Лукас Клостерман. Емре Джан беше преместен в центъра на отбраната, а Тимо Вернер отново остана на пейката. В предни позиции стартираха Кай Хавертц, Льорой Сане и Серж Гнабри, а Илкай Гюндоган за първи път изведе тима с капитанската лента.

Селекционерът на гостите Игор Ангеловски подреди състава си в 3-5-2, като по двата фланга действаха Бобан Николов и Езджан Алиоски, а нападението водеха легендата Горан Пандев и Александър Трайковски.

Гнабри пропусна първото положение пред вратата на гостите, стреляйки в аут, а малко по-късно Леон Горетка уцели гредата. На няколко пъти германците бъркаха при изнасянето на топката, но след това на свой ред не успяваха да организират добра атака.

В играта на домакините личеше известно подценяване и чистите положения пред вратата на Столе Димитриевски не бяха много. След средата на първото полувреме северномакедонците започнаха малко по-продължително да задържат топката. В 27-ата минута Гнабри проби добре и шутира, но Димитриевски спаси.

Тер Стеген се намеси за първи път в 40-ата минута след безобиден удар на Адеми. Малко по-късно обаче стражът на Барселона наистина трябваше да показва класа и го направи, избивайки опасен изстрел на Алиоски. Гостите определно натрупаха увереност и точно преди почивката поведоха. Барди успя да намери непокрития Пандев и ветеранът не сбърка, пращайки топката в мрежата зад Тер Стеген.

И в първите минути след началото на второто полувреме германците не бяха убедителни. Льов реагира, като пусна в игра Тимо Вернер и Амин Юнес вместо Хавертц и Госенс.

Все пак обаче Гюндоган изравни от дузпа в 63-ата минута, а когато се очакваше, че ще има обрат това не се случи и в крайна сметка Елиф Елмас сътвори гола на сензацията в 85-ата минута.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)