3. Бордо и Лион започват от 1:3 в Епизод II

Бордо и Лион започват от 1:3 в Епизод II

Френският шампион ще трябва да подобри представянето си в защита, за да може да обърне Лион

Бордо ще трябва да подобри представянето си в защита, за да може да обърне Лион на четвъртфиналите в Шампионската лига в днешния реванш от 21:45 ч. Гостите водят с 3:1 след първия мач. Две сериозни грешки в отбраната на „жирондинците” помогнаха на Лион.

Формата

Преди първия мач Бордо беше лидер във френската лига и беше единственият непобеден в ШЛ отбор, като разполагаше с най-добрата отбрана в турнира. Сега обаче светът на шампиона на Франция сякаш се разпада. Съставът за пръв път през сезона допусна три поредни загуби във всички турнири. Първо беше победен с 3:1 от Марсилия на финала за Купата на лигата на 27 март. После дойде провала в Лион. В събота тимът отстъпи с 1:2 на Нанси в Лига 1 и бе заменен на върха по ирония на съдбата от Лион.

"Никой не очаква да изхвърлим Лион, но това може да бъде източник на мотивация за играчите ми", предупреди Блан.

Гостите се надяват на историческа вечер днес, класирайки се на първия си европейски полуфинал от 46 г. В предишните си три участия на четвъртфинали в ШЛ отборът нито веднъж не беше в господстваща позиция след първия мач.

Съставите

След санкция за Бордо се завръща халфът Алу Диара. фернандо Менега-цо обаче счупи скула през уикенда и няма да играе, докато защитникът Марк Планюс едва
ли ще успее да се възстанови от проблем с коляното. Вратарят Седрик Карасо също пострада в последните минути срещу Нанси, но трябваше да остане на терена, тъй като Блан вече беше извършил трите си смени. Възможно е да бъде заменен от ветерана Улрих Раме, който е в Бордо вече 14 сезона.

Задачата на гостите обаче ще бъде тежка, тъй като аржентинският нападател Лисандро Лопес и крилото Сидни Гову са наказани. Заради травма пък ще липсва камерунският
халф Жан Макун. Централният защитник Матийо Бодмер е под въпрос, след като се контузи при победата над Рен в събота (2:1).

Бордо: Раме, Сиани, Тремулинас, Плашил, Шалме, Гуркюф, Диара, Вендел, Гуфран, Жусие, Чамак.

Лион: Лори, Ревейер, Крис, Бумсонг, Сисоко, Келстрьом, Тулалан, Делгадо, Пянич, Бастос, Едерсон.