3. Борещият се за оцеляване Болоня спря пътя на Наполи към върха (ВИДЕО)

Борещият се за оцеляване Болоня спря пътя на Наполи към върха (ВИДЕО)

Лятната покупка Дестро с два гола, неаполитанците с дебютна загуба от август насам

Болоня продължава с добрите игри под ръководството на Роберто Донадони.

Борещият се за оцеляването си в италианския елит тим поднесе изненадата в XV кръг на Серия „А”, побеждавайки у дома Наполи с 3:2.

Така 52-годишният специалист, който пое отбора преди малко повече от месец, регистрира трета победа в петте си двубоя начело.

Неговите възпитаници поведоха още в 14-ата минута, когато лятното попълнение Матиа Дестро откри резултата след пас на Амаду Диавара. Малко по-късно пък бранителят Лука Росетини направи резултата 2:0 с първия си гол за Болоня.

30-годишният защитник дойде това лято от Каляри със свободен трансфер, докато за Дестро бяха платени 6,5 млн. евро на Милан. Те се оказаха добра инвестиция, защото в 60-ата минута италианският нападател оформи класическото 3:0 и така на практика реши мача.

На друго мнение обаче бяха гостите, които в края се вдигнаха на щурм и вкараха две бързи попадения. В техен автор се превърна голмайсторът на неаполитанците Гонсало Игуаин, който бе точен в 87-ата и в 90-ата минута на срещата.

Въпреки това обаче Наполи остана с празни ръце за първи път от месец август и спря серията си от пет поредни победи във всички турнири. Гостите не можаха да оглавят класирането и са с 31 т. в актива си, като изостават с две от лидера Интер.

Болоня от своя страна вече има 16 и поне временно се измъкна от зоната на изпадащите.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?