3. Борещият се за оцеляване Уигън завърза отново борбата за титлата след победа над шампиона (видео)

Съдийски грешки белязаха мача на "DW Стейдиъм", завършил с минимална победа за Уигън срещу Манчестър Юнайтед

Английският шампион Манчестър Юнайтед направи грешка по пътя си към титлата в Премиършип, след като тази вечер загуби с 0:1 гостуването си на Уигън от 33-ия кръг на английското първенство. Двубоят се проведе на „DW Стейдиъм” и бе белязан от няколко доста спорни решения на главния съдия Фил Дауд.

Победното попадение за домакините в днешната среща падна след изпълнение на корнер, за когото останаха много сериозни съмнения, че е трябвало да бъде отсъждан. Малко след това Дауд взе решение да не показва втори жълт картон на защитника на гостите Джони Евънс, въпреки грубото нарушение, което бранителят извърши срещу играч на противника. В 72-ата минута пък дойде може би най-спорният момент в мача, когато Мейнор Фигероа игра с ръка в собственото си наказателно поле, но реферът не отсъди дузпа за Юнайтед.

Българският нападател на "червените дяволи" - Димитър Бербатов, за пореден път не попадна в групата на своя отбор.

Иначе домакините от Уигън бяха доста по-активни през първото полувреме, а английският шампион така и не успя да покаже истинското си лице до почивката. Още в 8-ата минута на Давид Де Хеа се наложи да показва класата си, след като Джеймс МакКарти стреля с левия крак към вратата му. Стражът на „червените дяволи” обаче реагира отлично и изби. В 29-ата минута пък Виктор Мосес успя да прати кълбото в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен заради нарушение срещу Давид Де Хеа. До края на първата част нямаше много вълнуващи моменти пред двамата вратари и така след 45 минути резултатът бе 0:0.

Домакините успяха да поведат малко след подновяването на играта през второто полувреме. Главният съдия Фил Дауд отсъди корнер в полза на Уигън в 50-ата минута, въпреки че при ситуацията останаха съмнения за това дали Фил Джоунс изобщо е докоснал топката преди отсъждането на ъгловия удар. Така или иначе, корнерът бе факт и след неговото изпълнение Уигън съумя да отбележи гол. Точен за 1:0 бе Шон Малоуни, който прати кълбото във вратата на Давид Де Хеа след страхотен изстрел с десния крак.

Точно когато изтичаше час игра от началото на мача, бранителят на Манчестър Юнайтед Джони Евънс, който през първото полувреме бе получил жълт картон, можеше да бъде изгонен от игра за нарушение срещу Шон Малоуни, но главният съдия реши да не показва втори жълт картон на защитника.

В 72-ата минута се стигна до един от най-интересните моменти в двубоя. Топката бе центрирана в наказателното поле на Уигън, където Мейнор Фигероа игра с ръка преди да изчисти кълбото в корнер, но реферът Фил Дауд не отсъди дузпа в полза на „червените дяволи”. До края на двубоя тимът на Алекс Фъргюсън осъществи сериозен натиск пред вратата на домакините, но и Уигън имаше своите шансове за отбелязване на гол до края на двубоя. Мохамед Диаме и Виктор Мосес направиха сериозни пропуски пред Давид Де Хеа, а в 83-ата минута Али Ал Хабси показа отличен рефлекс и отрази силния изстрел на Дани Уелбек. В заключителните минути от редовното време и в продължението на мача „червените дяволи” така и не достигнаха до попадение и по този начин записаха 4-ото си поражение в Премиършип от началото на сезона.

След тази загуба Манчестър Юнайтед остава на върха в подреждането с актив от 79 точки, но вече е само на 5 пред втория – Манчестър Сити. Уигън пък е 17-ти с 31 пункта.