3. Борусия (Д) изпусна Байерн преди големия финал в ШЛ (ВИДЕО)

Борусия (Д) изпусна Байерн преди големия финал в ШЛ (ВИДЕО)

Двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от Бундеслигата, Рафиня бе изгонен, а Роберт Левандовски изпусна дузпа

Борусия Дортмунд и Байерн Мюнхен завършиха наравно 1:1 в дербито от 32-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят се игра на стадион „Сигнал Идуна Парк”, а и двете попадения паднаха през първото полувреме. Домакините откриха чрез Кевин Гроскройц в 11-ата минута, а Марио Гомес бе точен за Байерн за 1:1 в 23-ата. През втората част Роберт Левандовски пропусна дузпа за Борусия Дортмунд, а домакините бяха и по-активният тим през вторите 45 минути.

Двата отбора ще се изправят един срещу друг и на „Уембли” във финала на тазгодишното издание на Шампионската лига, който е на 25-ти май.

Една от първите по-интересни ситуации в мача бе в 9-ата минута – Чердан Шакири се озова на чиста позиция, напредна с кълбото и навлезе в наказателното поле, след което стреля, но ударът му бе блокиран от футболист на домакините. Само 2 минути по-късно резултатът бе открит. Якуб Блашчиковски центрира топката в наказателното поле, където Кевин Гроскройц засече с брилянтен изстрел от воле и направи безпомощен Мануел Нойер – 1:0.

В средата на първата част обаче Байерн успя да възстанови равенството и да се върне в мача. В 23-ата минута Рафиня центрира отлично кълбото в наказателното поле, където непокритият Марио Гомес засече с глава, пращайки топката неспасяемо в мрежата на домакините – 1:1.

Последва нова възможност пред Гомес, който обаче стреля неточно, а малко след това изстрел на Роберт Левандовски бе спасен от Мануел Нойер. Нури Шахин стреля над вратата от пряк свободен удар, а в края на първата част Байерн имаше отличен шанс да поведе, но Марио Гомес не успя да преодолее Роман Вайденфелер, който отрази изстрела на нападателя. Така след 45 минути игра резултатът бе 1:1.

В 58-ата минута се стигна до един от най-спорните моменти в мача. Реферът отсъди дузпи в полза на Борусия Дортмунд за игра с ръка на Джером Боатенг в наказателното поле след удар на Нури Шахин. При ситуацията обаче останаха съмнения дали защитникът на баварците е играл с ръка. Дузпата обаче бе факт и зад топката застана Роберт Левандовски. Полският национал стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но Мануел Нойер уцели ъгъла и реагира отлично, избивайки в корнер. Така равенството 1:1 се запази.

В 62-ата минута Рафиня получи жълт картон за нарушение срещу играч на домакините, а само 2 по-късно бразилецът бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон, този път за фаул срещу Якуб Блашчиковски.

До края на срещата Борусия Дортмунд бе по-активният тим. Една от най-добрите възможности за домакините до последния съдийски сигнал бе в 86-ата минута, когато Юлиан Шибер засече с глава центриране в наказателното поле, но изстрелът бе слаб и Мануел Нойер улови. Минута по-късно отново Шибер бе изведен на добра позиция, но не си поведе кълбото по най-добрия начин и вратарят на гостите улови.

До края не се стигна до нови голове и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1. След това равенство Байерн вече е с актив от 85 точки, като има 20 повече от Борусия Дортмунд.

Състави:

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Суботич, Шмелцер, Сантана, Кел (Ройс 71’), Шахин, Блашчиковски (Бендер 84’), Гроскройц, Гюндоган (Лайтнер 14’), Шибер, Левандовски;

Байерн Мюнхен: Нойер, Рафиня, Ван Буйтен, Боатенг, Контенто, Тимосчук, Луис Густаво, Алаба, Шакири, Гомес (Чан 67’), Писаро (Мюлер 76’).