3. Борусия Д не успе да преодолее Хайденхайм (ВИДЕО)

Борусия Д не успе да преодолее Хайденхайм (ВИДЕО)

Двата тима взеха по точка

Хайденхайм и Борусия Дортмунд завършиха наравно 0:0 в откриващия мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Гол на Дониел Мален през първото полувреме бе отменен след намесата на системата ВАР.

С точката отборът на Един Терзич събра 37 и остава на 4-ото място в таблицата, но след края на кръга може да се озове на 15 точки от лидера Байер Леверкузен. Хайденхайм е 9-ти с 24.

Срещата започна с борба в средата на терена и без положения пред двете врати.

В 14-ата минута Хайденхайм трябваше да поведе в резултата. Салих Йозджан допусна сериозна грешка в близост до наказателното поле и подари топката на Тим Клайндийнст, който обаче стреля неточно, въпреки че вратата бе празна.

Четири минути по-късно отборът на Ердин Терзич допусна нова грешка в отбраната, но Клайндийнст отново не успя да се възползва.

В 26-ата минута Борусия Дортмунд си помисли, че е открил резултата. Дониел Мален бе изведен Юсуфа Мукоко, преодоля вратаря със залъгващо движение и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

11 минути след старта на второто полувреме Джейм Байно-Битънс отправи хубав удар, но Кевин Мюлер се намеси.

В 80-ата минута Нико Шлотербек пробва късмета си с мощен изстрел, който обаче отново бе спасен от Мюлер.

Три минути по-късно "жълто-черните" имаха претенции за дузпа, след като Рами Бенсебайни бе съборен в наказателното поле. До 11-метров наказателен удар не се стигна.

В 86-ата минута Никлас Фюлкрюг си освободи пространство и стреля от границата на пеналтерията. Мюлер пак бе на точното място.

В 91-ата минута Кевин Сеса засече центриране, но ударът му премина встрани от вратата.

В следващия кръг Борусия Дортмунд ще се изправи срещу Фрайбург, докато Хайденхайм ще срещне Вердер Бремен.