3. Борусия (Д) нокаутира шампиона Байерн с 3:0 на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Борусия (Д) нокаутира шампиона Байерн с 3:0 на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Демотивираните баварци бяха пометени от отбора на Юрген Клоп, който им нанесе първо домакинско поражение този сезон

Борусия (Дортмунд) съкруши германския и европейски шампион Байерн (Мюнхен) с 3:0 на неговия „Алианц Арена” в 30-ия кръг на Бундеслигата. Това беше първа домакинска загуба а баварците през сезона.

Отборът на Пеп Гуардиола тотално отпусна педала на газта след спечелената титла в края на март и оттогава насам вече има две загуби (от Аугсбург и Борусия Д) и един равен (с Хофенхайм). Клоп остави Левандовски на пейката, а Томас Мюлер и Кроос бяха на пейката за Байерн.

Байерн обаче играеше без желание и Борусия напълно се възползва от това. В 19-ата минута домакините претендираха, че играч на гостите е спрял с ръка центриране след корнер, но такава не бе отсъдена. Вместо това, минута по-късно след хвърлен тъч топката бе отклонена към Обамеянг, той чукна за Ройс, който сервира на Мхитарян и арменецът отблизо откри резултата след големите си пропуски през седмицата срещу Реал Мадрид.

Едва минута преди почивката Байерн стигна до чисто положение за гол, когато Рафиня центрира около дузпата за свободния Манджукич, който със странична ножица стреля в ръцете на Вайденфелер.

На почивката голямата новина беше, че Мануел Нойер се контузи и на терена се появи третият страж на баварците Лукас Раедер.

Втората част започна ударно с втори гол за Дортмунд. Мхитарян пусна за бързоногия Обамеянг, който надбяга защитата и пусна за Марко Ройс, който засече в мрежата – 2:0 в 49-ата минута.

Унижението за Байерн продължи и третият гол дойде само 7 минути по-късно. Централният защитник Сократис хвърли пас зад защитата и Хофман се озова сам срещу вратаря Раедер и го матира за 3:0.

Раедер спаси удар на Обамеянг, а вторият опит на национала на Габон нацели мрежата от външната греда. Байерн си помисли, че е вкарал почетен гол, но попадението на Манджукич с глава беше отменено заради засада.

В добавеното време Рафиня удари лицето на Мхитарян и съдията му показа директен червен картон.

Байерн (Мюнхен) остава със 78 точки на върха, докато Борусия вече има 61 точки на втора позиция.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)