3. Борусия (Д) посече Аякс в края (видео)

Борусия (Д) посече Аякс в края (видео)

Роберт Левандовски бе героят за немския шампион, след като отбеляза единственото попадение в мача в 87-ата минута

Немският шампион Борусия (Дортмунд) постигна победа с минималното 1:0 срещу Аякс в мач от група „D” на Шампионската лига. Двубоят се проведе на „Сигнал Идуна Парк”, а единственото попадение в мача отбеляза полският нападател Роберт Левандовски три минути преди изтичането на редовното време на срещата.

Борусия създаде повече на брой положения от Аякс, но холандският тим бе този, който владееше повече топката. Още в 1-ата минута удар на Марио Гьотце бе блокиран, а в 10-ата Роберт Левандовски стреля, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Малко след това Дерк Боеригтер нанесе първият изстрел към Роман Вайденфелер, но вратарят на домакините спаси.

В следващите минути Тоби Алдервейрелд и Сием де Йонг имаха шансове да отбележат попадение за гостите, но и в двата случая кълбото не попадна в мрежата на Борусия, а Марио Гьотце и Лукаш Пишчек отправиха удари към Кенет Вермеер, но стражът на холандския тим се справи и в двата случая.

До почивката Борусия създаде повече опасности пред противниковата врата. Роберт Левандовски обаче не стреля в рамките на вратата в 30-ата минута, а малко след тази ситуация удар на Марсел Шмелцер бе спасен от вратаря на Аякс. До почивката с пропуски за домакините се отчете и Себастиан Кел, а Шмелцер пропиля още една възможност.

Началото на втората част бе вълнуващо, като още в първите минути Сием де Йонг и Райън Бабел не успяха да реализират добри възможности за гостите, а Роберт Левандовски можеше да се разпише за Борусия, но отново не намери целта.

Последваха и положения пред Марко Ройс и Илкан Гюндоган, но гол не падаше. Така се стигна до 57-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Рикардо ван Рийн срещу Марио Гьотце. Зад топката застана Матс Хумелс, но Кенет Вермеер спаси изстрела на бранителя и нулевото равенство се запази.

В следващите минути нямаше много вълнуващи моменти пред двете врати, а в последния четвърт час от редовното време Борусия се втурна усилено в атака в опит да достигне до победата. Роберт Левандовски направи още няколко пропуска, а Себастиан Кел също не успя да отбележи при една открила се пред него ситуация.

Борусия успя да достигне до попадение в 87-ата минута, когато Роберт Левандовски най-сетне успя да преодолее Кенет Вермеер, пращайки кълбото във вратата му със силен удар. До края на срещата Аякс не успя да се добере до равенството и отстъпи с 0:1.

По този начин Борусия стартира с успех тазгодишното си участие в Шампионската лига и вече има актив от 3 точки, с колкото е и Реал (Мадрид), който надви Манчестър Сити с 3:2.

Мареска: Стачка на футболистите изглежда като добра идея