3. Борусия (Д) се качи на второ място в Бундеслигата след нова издънка на Леверкузен (ВИДЕО)

Класика за "жълто-черните" срещу Нюрнберг, отборът на Недлев приспа "аспирините"

Борусия (Дортмунд) измести Байер Леверкузен от второто място в Бундеслигата след домакински успех с 3:0 над Нюрнберг в 23-ия кръг. По същото време „аспирините” се издъниха у дома и паднаха с 0:1 от Майнц, в чиято група за двубоя отново не попадна Тодор Неделев.
В класирането Дортмунд вече има 45 точки, докато Леверкузен остава с 43. Байерн е далеч напред на върха с 62.

Нюрнберг е един от най-удобните противници за Дортмунд в Бундеслигата. Отборът на Клоп не бе губил от този съперник в последните 10 срещи, а „франките” нямаха успех като гост на Борусия от 1990-та насам.

През първата част „жълто-черните” имаха изявено преимущество, но така и не успя да го превърне в гол, а гостите изпуснаха най-доброто положение като удариха греда.

Още в 5-ата минута Мхитарян получи пас в коридор сам срещу вратаря, но Шефер добре се хвърли в краката му и предотврати опасността. Пишчек стреля неточно на втора греда веднага след това.

След четвърт час бранител на Нюрнберг изби топката от краката на съперник назад, но топката се насочи опасно към ъгъла и вратарят Шефер я лови. Съдията прецени, че топката е била върната умишлено назад и свири непряк свободен удар. Целият отбор на Нюрнберг се нареди на голлинията, а ударът на Левандовски спря в купа от тела и гол не падна.

В 27-ата минута вратарят Шефер лови топката с ръце извън наказателното поле, домакините протестираха, но реферът странно си замълча.

Две минути по-късно сантиметри разделиха Нюрнберг от гола. Сократис направи груба грешка, Дръмич изведе Пекхарт, но силният удар на чеха намери напречната греда.

До почивката Левандовски имаше неуважени претенции за дузпа, а Обамеянг стреля силно над целта.

Втората част започна много по-добре за Дортмунд с така чакания първи гол. Погатец прегази Мхитарян и този път Борусия не получи чиста дузпа.

Но само минута по-късно Нури Шахин центрира от пряк свободен удар, Шефер отрази удара с глава на Левандовски, но нямаше какво да направи при добавката на Матс Хумелс – 1:0.

Голът донесе още настроение в играта на домакините. Мхитарян намери Левандовски и полякът прецизно прати в мрежата от границата на пеналта за 2:0 в 64-ата минута.

Хлушек стреля силно от малък ъгъл, но Вайденфелер изби и не позволи интригата да се върне.

Всички въпросителни около крайния резултат отпаднаха 7 минути преди края, когато Мхитарян получи пас от Хофман и този път арменецът не сбърка за 3:0.

На „Бай Арена” Леверкузен записа трета поредна загуба в Бундеслигата след 0:1 от Майнц.

Победният гол за отбора на Тодор Неделев падна в 37-ата минута. ЧУпо-Мотинг използва добра изява на Бел и простреля Лено.