3. Борусия (Д) се препъна срещу Айнтрахт в голов спектакъл (+ВИДЕО)

Борусия (Д) се препъна срещу Айнтрахт в голов спектакъл (+ВИДЕО)

Фортуна Дюселдорф удари Гройтер Фюрт в дерби на новаците

Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно – 3:3, във вълнуващ мач от 5-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Срещата се игра на „Комерцбанк-Арена”, а на почивката на двубоя немският шампион имаше аванс от две попадения. В началото на втората част Айнтрахт отбеляза два бързи гола и се върна в мача. Борусия обаче отново успя да поведе, но до края на двубоя домакините се добраха до трети гол и този начин мачът завърши при резултат 3:3 и двата отбора взеха по точка от сблъсъка.

Още във 2-ата минута Такаши Инуи имаше възможност да открие резултата, но стреля в аут, а малко след това Мориц Лайтнер нанесе първия изстрел към вратата на домакините, но вратарят Кевин Трап спаси. В 9-ата минута се стигна до нова ситуация пред Ташаки Инуи, но полузащитникът на Айнтрахт отново не намери рамките на вратата, а в средата на първата част Борусия достигна до гол. Лукаш Пишчек бе точен за 1:0 в 24-ата минута. Бранителят прати кълбото с левия крак в мрежата на домакините и по този начин даде аванс на своя тим.

Само 4 минути след това немският шампион поведе с 2:0. Авторът на първия гол – Пишчек, комбинира с Марко Ройс, а той със страхотен изстрел преодоля Кевин Трап.

До края на първата част Александър Майер на три пъти можеше да се разпише за Айнтрахт, но в нито един от случаите не успя да прати кълбото във вратата на Роман Вайденфелер. С пропуски за Борусия пък се отчетоха Якуб Блашчиковски и Иван Перишич.

Втората част стартира отлично за Айнтрахт. Още в 49-ата минута Щефан Айгнер намали на 1:2, след като с хубав удар прати кълбото в мрежата на гостите. Само две минути след това равенството бе възстановено. Такаши Инуи се разписа с глава след центриране на Щефан Айгнер.

Борусия обаче бързо се съвзе и в 54-ата минута поведе с 3:2. Автор на третия гол за гостите бе Марио Гьотце. В 56-ата минута Гьотце се отчете с пропуск, а в 66-ата Такаши Инуи можеше да изравни резултата, но Роман Вайденфелер бе на мястото си и спаси. Така се стигна до 73-ата минута, когато Андерсон с глава прати кълбото в мрежата на Борусия, правейки резултата 3:3.

До края на срещата не се стигна до нови попадения и така двата тима взеха по точка. Така Айнтрахт продължава да е непобеден в немското първенство от началото на сезона, но прекъсна серията си от четири поредни победи. В момента тимът от Франкфурт заема 2-ото място във временното подреждане и е с актив от 13 точки. Борусия (Дортмунд) е на 4-ата позиция с 8 пункта.

В друг мач от кръга Фортуна Дюселдорф надви с 2:0 като гост Гройтер Фюрт в дерби на новаците. Двубоят се игра на „Троли Арена”, а гостуващият тим имаше аванс от две попадения още на почивката на мача. Оливер Финк откри резулатата в 26-ата минута, а Кен Илсьо оформи крайното 2:0 в 34-ата.

По този начин Фортуна Дюселдорф продължава да е без загуба от началото на сезона, като има две победи и три равенства, и заема 4-ата позиция с 9 точки. Гройтер Фюрт е 14-ти с 4 пункта.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър