3. Борусия (Дортмунд) е полуфиналист за Купата на Германия след зрелище с Хофенхайм (ВИДЕО+СНИМКИ)

81 000 подкрепиха отбора на „Сигнал Идуна Парк”, Себестиан Кел избухна с гол-шедьовър в продълженията

Борусия (Дортмунд) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия след истинско зрелище в двубоя срещу Хофенхайм. В редовното време двубоят завърши при равенство 2:2, но във второто продължение Себастиан Кел избухна с гол-шедьовър и така класира „жълто-черните”. Срещата се проведе на стадион „Сигнал Идуна Парк” пред близо 81 000 зрители, които нито за момент не спряха да подкрепят горещо своите любимци.

Двата отбора изиграха динамичен, атакуващ и повече от приятен за окото двубой. Опасните положения не липсваха и пред двете врати, но Борусия показа много по-голямо желание за победата особено през второто полувреме и заслужено се поздрави с нея.

В другия четвъртфинал, който се изигра по-рано във вторник, 7-и април, Волфсбург се наложи с 1:0 над Фрайбург. В сряда, 8-и април, са двубоите Арминия (Билефелд) - Борусия (Мьонхенгладбах) и Байел (Леверкузен) - Байер (Мюнхен).

Резултатът бе открит в 19-ата минута. Тогава топката бе центрирана от ъглов удар, в наказателното поле Суботич игра с нея, той отправи удар, кълбото премина през много футболисти без да се отклони, чукна се в дясната греда и се оплете в мрежата.

Две минути по-късно при идентично положение резултатът бе изравнен. Себастиан Руди центрира от корнер, пращайки  топката към Кевин Воланд, който на около метър зад точката за дузпа отправи силен удар от движение и не остави никакви шансове на Лангерак.

Фермино вкара красив гол в 27-ата минута и така направи пълен обрат в двубоя. Той взе топката от Суботич, който не успя да овладее топката, напредна уверено и с елегантен удар прехвърли вратаря Лангерак.

В 40-ата минута настана сериозно разбъркване в наказателното поле на Хофенхайм, но нямаше кой от домакините да нанесе решителния удар и защитата пред Бауман се справи с колективно усилие.

В 45-ата минута гостите можеха да направят вечерта на Борусия още по-тежка. Полански изведе много добре Шиплок, който се откъсна майсторски и очи в очи срещу вратаря удари дясната греда. Последва обаче сигнал за засада. Спорно отсъждане на страничния рефер, защото остана впечатлението, че Шиплок е на една линия със защитника на домакините, но всичко отмина без никакви претенции.

През по-голямата част от второто полувреме действията се развиваха предимно в половината на Хофенхайм.

В 48-ата минута Обамеянг шутира  силно по земя от добра позиция, но топката профуча на сантиметри от дясната греда. Минута след това футболист на Хофенхайм игра с ръка в наказателното поле, но съдията бе категоричен – дузпа няма. Малко след това Гьондунган шутира силно след двойно с Обамеянг, но Бауман внимаваше и спаси.

Ерик Дурм центрира в наказаелното поле, където Обамеянг надскочи персоналния си пазач и с глава не остави никакви шансове на вратаря. Това се случи в 57-ата минута. Целият стадион избухна, както старши треньорът Юрген Клоп.  В 60-ата минута отново той бе в центъра на вниманието след като бе изведен по страхотен начин в наказателното поле и с външен фалц се опита да отбележи. Вратарят обаче бе покрил ъгъла си и изби в корнер.

В 78-ата минута Суботич засече с глава след корнер и оправи силен удар, но право в обсега на вратаря и той изби, макар и с усилие. Поредната страхотна възможност за домакините.

В заключителните минути на редовното време гостите от Хофенхайм живнаха и бързо създадоха две много опасни ситуации, които изправиха на нокти домакините. В 84-ата минута Фермин намери Полански непокрит в наказателно поле и той шутира, но Лангерак спаси. Малко след това пред бразилецът се откри възможност да помрачи хилядите феновете с трети гол. Бразилецът бе изведен превъзходно в наказателно поле, но от няколко метра стреля много силно встрани.

В 108-ата минута на двубоя Себастиан Кел вкара гол шедьовър, който хвърли в екстаз 81 000-хилядната публика на стадиона. 31-годишният футболист отправи неспасяема бомба от разстояние и така класира Борусия (Дортмунд) на полуфинал.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1