3. Борусия (Дортмунд) изнесе класически открит урок на Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия (Дортмунд) изнесе класически открит урок на Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ройс и Обамеянг направиха на пух и прах ротациите на Почетино за 3:0

Вторият в Бундеслигата изнесе открит урок на втория във Висшата лига. Борусия (Дортмунд) наказа ротациите на Маурисио Почетино и категорично надигра Тотнъм за 3:0 на своя „Сигнал Идуна Парк” в първа среща от осминафиналите на Лига Европа. Два гола на Марко Ройс след почивката и един на Обемянг през първата част пращат Дортмунд с едния крак на четвъртфиналите.

Мениджърът на „шпорите” Маурисио Почетино явно прецени, че приоритет за клуба е битката за титлата в Англия и излезе с почти напълно резервен състав с мисъл за гостуването на Астън Вила в неделя. Хари Кейн, Ерик Ламела, Муса Дембеле и Кайл Уокър бяха резерви, Ерик Дайър получи почивка, а Деле Али бе наказан.

Дортмунд пое напълно контрола върху играта в първия официален мач между тези два отбора в европейските турнири. Гонсало Кастро и Марко Ройс направиха първите пропуски за домакините, които отново разчитаха на изпълнен до краен предел стадион с невероятна хореография.

В 15-ата минута Мхитарян стреля силно, Лорис изби, а Обамеянг довкара отблизо, но габонецът беше в лека засада и попадението не бе зачетено.

Дортмунд поведе по най-елементарния начин след половин час игра. Марсел Шмелцер центрира отляво, Обамеянг бе забравен от защитата и надскочи Бен Дейвис, за да отбележи с глава за 1:0.

До почивката Марко Ройс стреля опасно от пряк свободен удар, но малко не му стигна да намери очертанията на вратата.

Почетино отказа да подсили състава си със смени на почивката и плати скъпо. Още в 50-ата минута Мхитарян намери Обамеянг, ударът бе неточен, но Кастро „пренастрои” удара и нацели страничната греда.

Вместо да прави атакуваща промяна, Почетино извади централния си нападател днес Шадли и пусна Муса Дембеле.

В 61-ата минута „жълто-черните” изпълниха късо един корнер, Кастро центрира, Суботич отклони към втора греда и там Ройс заби от воле под гредата – 2:0. Суботич влезе малко по-рано като смяна и веднага записа асистенция.

20 минути преди края Обамеянг размина двама и даде чудесен пас на фланга за Кастро, който чудесно центрира за Ройс на втора греда и русият атакуващ халф пак прати в мрежата за 3:0.

Чак в 76-ата минута Хари Кейн влезе на смяна и имаше едно добро положение в 88-ата минута, но странно се забави и Вайденфелер стигна първи до топката.

Реваншът е след седмица на "Уайт Харт Лейн", но шансовете на лондончани изглеждат минимални.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл