3. Борусия (Дортмунд) не успя да пречупи Ливърпул при завръщането на Клоп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юрген Клоп бе посрещнат по великолепен начин на "Сигнал Идуна Парк" в Германия

Борусия (Дортмунд) и Ливърпул не се победиха в първия двубой от четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" в Германия завърши при резултат 1:1 и по всичко личи, че всичко ще се реши в реванша на "Анфийлд". Първо в 37-ата минута Дивок Ориги изведе гостите напред, а в 48-ата Матс Хумелс изравни.

Двубоят се очакваше с небивал интерес, тъй като Юрген Клоп се завърна там, където постигна толкова много успехи и се задържа цели седем години.

Домакините наложиха натиск в началото, но Ливърпул съумяваше да се защитава добре. В 12-ата минута малко не достигна на Мхитарян да засече центриране на Хумелс и да открие резултата. В 18-ата Вайгъл и Шмелцер комбинираха добре, след което Мхитарян трябваше просто да засече от няколко метра, но Сако се хвърли самопожертвувателно и блокира. Веднага след това и Ливърпул бе близо до гола. Милнър центрира добре, Ловрен засече с глава, но стреля точно във Вайденфелер. След това бранителят се сблъска със стража, който в продължение на около четири минути получаваше медицинска помощ, но в крайна сметка успя да продължи.

В 32-ата минута Сако за втори път се намеси решаващо в отбрана, като този път французинът блокира удар на Обамеянг.

В 36-ата минута Ливърпул реализира нанасяйки своя удар и носейки радост на Клоп, който не скри радостта си. Морено центрира отляво, Милнър успя да продължи с глава към Ориги, който стреля по земя и след лек рикошет в крака на Пишчек, който не действаше добре, топката влезе във вратата на Вайденфелер. Както бе заявил още вчера пред местните журналисти, Клоп не се опита да сдържи радостта си.

Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините и в 48-ата минута Матс Хумелс изравни резултата, след като надскочи Лалана и засече с глава от малкото наказателно поле центриране на Мхитарян. "Мърсисайдци" реагираха мигновено. В рамките на минута Вайнденфелер трябваше да се намесва на три пъти след точни удари на Коутиньо, на два пъти, и на Клайн.

В следващите минути домакините взеха инициативата, но Миньоле и Сако показаха много добри изяви и недопуснаха Борусия да стигне до победата. В крайна сметка Ливърпул постигна един много добър турнирен резултат и ще има възможност да реши всичко при реванша на "Анфийлд".