3. Борусия Дортмунд отнесе Волфсбург с шест гола (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд отнесе Волфсбург с шест гола (ВИДЕО)

"Жълто-черните" продължават гонитбата с Байерн Мюнхен

Борусия Дортмунд разби с 6:0 Волфсбург в мач от 31-ия кръг на Първа Бундеслига.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 14-ата минута, когато Юлиан Риерсон центрира в наказателното поле на Волфсбург, където Карим Адейеми засече топката с глава и я вкара във вратата на Коен Кастеелс.

Борусия удвои своята преднина в 28-ата минута, когато Карим Адейеми асистира за гола на Себастиан Але, който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Кастеелс.

Дониел Мален направи резултата 3:0 в 37-ата минута след асистенция на Юлиан Бранд. Джуд Белингам изненада Коен Кастеелс с далечения си удар в 54-ата минута и направи резултата 4:0.

Карим Адейеми се разписа за втори път във вратата на Волфсбург в 59-ата минута след асистенция на Себастиан Але. Съдията Марко Фриц свири дузпа за Борусия в 64-ата минута за нарушение на Килиан Фишер в наказателното поле на Волфсбург. Карим Адейеми изпълни дузпата в 65-ата минута, но изпрати топката високо над напречната греда в аут.

Борусия Дортмунд стигна до разгромната победа с 6:0 в 86-ата минута, когато Белингам вкара своя втори гол в срещата.

Борусия Дортмунд продължава преследването на Байерн, като „жълто-черните“ са втори в класирането на Първа Бундеслига с 64 точки, а баварците са лидери в 65. Волфсбург е седми с 46 точки.