3. Борусия (Дортмунд) прегази Байер Леверкузен с 3:0

Борусия (Дортмунд) прегази Байер Леверкузен с 3:0

Хановер посече Вердер в продължението

Немският шампион Борусия (Дортмунд) спечели с 3:0 домакинството си на Байер Леверкузен от 3-ия кръг на Първа Бундеслига. Срещата се игра на „Сигнал Идуна Парк”, а домакините бяха по-добрият тим на терена и заслужено грабнаха трите точки.

Домакините имаха възможност да открият още в 4-ата минута, но ударът на Блашчиковски не попадна в очертанията на вратата. В 13-ата изстрел на Щефан Кислинг бе блокиран, а в следващите минути с пропуск за Борусия се отчете Шмелцер.

Последваха нови интересни моменти пред двете врати. Гонсало Кастро отправи изстрел към вратата на домакините в 17-ата минута, но Роман Вайденфелер се справи. Почти веднага след това Суботич пропусна да се разпише с глава.

До почивката Борусия владееше инициативата, а в 29-ата минута успя да излезе с гол напред, след като Шмелцер центрира кълбото, а Матс Хумелс с глава го прати в мрежата на гостите. Последваха два пропуска на Роберт Левандовски, а в 39-ата минута резултатът стана 2:0. Автор на второто попадение за Борусия бе Якуб  Блашчиковски.

През втората част отново имаше интересни ситуации и пред двете врати. Блашчиковски пропусна да отбележи втория си гол в мача почти веднага след подновяването на играта, а в 50-ата минута Рейнарц стреля с десния крак, но Вайденфелер отрази. Гонсало Кастро също пробва късмета си, отправяйки изстрел в 58-ата минута, но след удара топката не попадна в рамките на вратата.

Малко след като изтече час игра от началото на мача, Суботич и Хумелс можеха да се разпишат за домакините, но и в двата случая Бернд Лено спаси. В 73-ата минута Себастиан Кел също се отчете с пропуск, а в 78-ата минута Борусия поведе с 3:0, след като Роберт Левандовски се разписа с глава след центриране на Марко Ройс.

До края на мача не се стигна до нов гол и така Борусия (Дортмунд) спечели с 3:0. Така немският шампион вече има актив от 7 точки и заема 3-ото място. Байер Леверкузен е 11-ти с 3 пункта.

В друг мач от кръга Хановер постигна драматична победа с 3:2 като домакин на Вердер (Бремен). Хущи изведе Хановер с гол напред в 7-ата минута, а след попадение на Андреасен в 10-ата резултатът стана 2:0. Вердер върна един гол, след като Хънт се разписа от дузпа в 26-ата минута, а на почивката резултатът бе 2:1 в полза на Хановер.

Равенството бе възстановено в 74-ата минута, когато Де Бруйн бе точен за 2:2. Хановер обаче все пак грабна победата след гол в 3-ата минута на даденото от съдията продължение на мача. Автор на победното попадение за домакините бе Хущи, а почти веднага след гола си футболистът бе изгонен. До края до ново попадение така и не се стигна и мачът приключи при резултат 3:2 в полза на Хановер.

След тази победа Хановер е на 2-ото място в класирането със 7 точки. Вердер пък е 10-ти с 3 пункта.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър