3. Борусия Дортмунд продължи възхода в Бундеслига след загубата от Юве (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд продължи възхода в Бундеслига след загубата от Юве (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, голмайстори, програмата и класирането в Германия

Борусия Дортмунд остана без загуба в седми пореден кръг от Бундеслигата. „Жълто-черните” спечелиха с 3:2 визитата си на Хановер 96 и така запазиха десетата си позиция в класирането.

След като отпаднаха от Шампионската лига през седмицата, момчетата на Юрген Клоп започнаха вихрено срещата от XXVI кръг и още в четвъртата минута Марко Ройс асистира на Пиер-Емерик Обамеянг и той откри резултата.

Домакините отговориха малко по-късно, чрез своя капитан Ларс Шиндл, който възстанови статуквото в 31-ата минута. До почивката нови попадения не паднаха, а след нея гостите вкараха два пъти в рамките на броени минути.

Преди това обаче, в 53-ата минута домакините пробиха отдясно и последва центриране към далечната греда, но след удар с глава Матс Хумелс изчисти от голлинията.

Малко след това пък Битенкурт от домакините получи втори жълт картон и ги остави с човек по-малко срещу бившия си клуба.

Така се стигна до 57-ата, когато Марко Ройс се вряза в пеналта и върна към Шинджи Кагава, за да може японецът да се разпише за първи път в първенството от месец септември насам, когато вкара на Фрайбург.

След това пък самият Кагава с външен фалц подаде към непокрития Обамеянг (’61), който с плонж отблизо не остави шансове на вратаря – 3:1.

Десет минути преди края Марко Ройс бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но последният инстинктивно протегна крак, а това бе достатъчно за топката да срещне гредата.

Секунди след това Ларс Шиндел получи до ъгъла на пеналта и с прецизен удар в горния ъгъл оформи крайното 2:3.

Така Хановер записа девети пореден мач без успех и остана с 27 точки в актива си, като вече изостава с 6 от Борусия.

1:1 Щиндл (32’)
Втори жълт картон – Битенкурт (55’ Хановер)
1:2 Кагава (57’)
1:3 Обамеянг (61’)
2:3 Щиндл (82’)

Падерборн – Хофенхайм 0:0
Втори жълт картон – Бикакчич (66’ Хофенхайм)

16:30 Майнц 05 – Волфсбург

18:30 Байерн (Мюнхен) – Борусия (Мьонхенгладбах)

18 Щутгарт 26 5 8 13 27:46 23
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1