3. Борусия Дортмунд разби Шахтьор с 3:0 и отива на 1/4-финал (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд разби Шахтьор с 3:0 и отива на 1/4-финал (ВИДЕО)

Сантана, Гьотце и Блажчиковски вкараха за убедителния успех на германския шампион

Борусия Дортмунд се класира убедително за четвъртфиналите в Шампионска лига след победа с 3:0 над Шахтьор Донецк на реванша от осминафиналите. Фелипе Сантана и Марио Гьотце изведоха германския шампион напред преди почивката, а Куба Блажчиковски направи победата класическа. След 2:2 в първия мач, Борусия се класира напред с общ резултат 5:2.

Както на мача в Донецк, Борусия стартира мача по-добре. Левандовски имаше първата добра възможност, но стреля слабо и ударът бе блокиран.

После Гьотце намери полския голмайстор, но Пятов излезе напред и спаси удара.

Гьотце имаше на свой ред шанс, ала засече лошо прострелно центриране на Шмелцер от фланга.

Пишчек и Гьотце се отличиха с по още един пропуск, но голът не закъсня.

Марио Гьотце центрира от корнер, а централният бранител Фелипе Сантана засече неспасяемо с глава в мрежата за 0:1 в 31-ата минута. По подобен начин Шахтьор допусна късен изравнителен гол в първата среща.

Само още 7 минути бяха нужни на „жълт-черните” да вкарат втори гол. Левандовски се справи добре отдясно, пусна за Гьотце, който технично пусна в ъгъла за 2:0.

Левандовски се поколеба и не успя да вкара трети гол, а Фернандиньо едва не вкара без да иска, като изненада Вайденфелер с опит за центриране, който заплашително се насочи към мрежата, но стражът изби.

„Миньорите” излязоха преобразени за втората част. Техният щурм бе спрян веднъж и завинаги след час игра.

Пятов изпусна удар на Гюндоган, а Куба Блажчиковски хладнокръвно го излъга и на празна врата се разписа за 3:0.

Дортмунд играеше с настроение и пропусна още голове. Гьотце на нацели вратата, Левандовски на стигна пас на Ройс, а воле на Гроскройц бе избито.

Пред другата врата Роман Вайденфелер на два пъти спаси удари на Ракитски, а после изби и шут отблизо на Луис Адриано, който имаше късмет топката да стигне до него след рикошет.

Борусия Дортмунд гледа смело към четвъртфиналите, а Шахтьор напуска турнира, печелейки много фенове по целия свят заради красивата си атакуваща игра.

Жребият за четвъртфиналите е на 15 март (петък) в Нион.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)