3. Борусия Дортмунд с класическа победа срещу Нюрнберг

Борусия Дортмунд с класическа победа срещу Нюрнберг

Тимът на Юрген Клоп надви Нюрнберг с 3:0, два гола отбеляза Якуб Блашчиковски, а Роберт Левандовски вкара едно попадение

Отборът на Борусия Дортмунд постигна десета победа в Първа Бундеслига през този сезон, след като се наложи с класическото 3:0 над Нюрнберг в мач от 19-ия кръг на немския шампионат. Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк”, а след тази победа немският шампион вече има актив от 36 точки и се изкачи на 2-ро място във временното подреждане. Нюрнберг остава с 21 пункта на 15-ата позиция.

Борусия започна мача по-добре и Себастиан Кел и Роберт Левандовски направиха пропуски за домакините. Нюрнберг отвърна с удари на Томас Пекхарт и Маркус Феулнер, но и в двата случая Роман Вайденфелер спаси. Пер Нилсон също направи пропуск пред вратата на Борусия, а в 17-ата минута тимът на Юрген Клоп получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Тимо Гебхарт срещу Лукаш Пишчек в наказателното поле. Застаналият зад топката Якуб Блашчиковски не сбърка от бялата точка и изведе домакините с гол напред в резултата.

Само 3 минути по-късно Борусия вече водеше с 2:0. Якуб Блашчиковски отбеляза втори гол за немския шампион, след като стреля хубаво с десния крак, а кълбото влетя в мрежата на гостите. До почивката Лукаш Пишчек, Роберт Левандовски и Марсел Шмелцер направиха пропуски за домакините, а за Нюрнберг добра ситуация не успя да реализира Маркус Феулнер.

През втората част също имаше интересни моменти. Томаш Пекхарт и Маркус Феулнер направиха нови пропуски пред Роман Вайденфелер, а Роберт Левандовски, Якуб Блашчиковски, Марко Ройс и Илкай Гюндоган също пропиляха добри възможности за Борусия.

Домакините достигнаха до третия си гол в мача в 88-ата минута, а автор на попадението за крайното 3:0 бе Роберт Левандовски, който се разписа след хубав удар с десния крак.

Така немският шампион спечели мача с 3:0. В следващия кръг Борусия Дортмунд гостува на Байер Леверкузен, а Нюрнберг е домакин на Борусия Мьонхенгладбах.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)