3. Борусия (Дортмунд) с впечатляващ обрат и победа срещу Унион (Берлин)(ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) с впечатляващ обрат и победа срещу Унион (Берлин)(ВИДЕО)

Рурците спечелиха с 4:2 у дома

Борусия Дортмунд постигна 4-а поредна победа в Бундеслигата, надвивайки Унион Берлин с 4:2 в изключително интересен и драматичен двубой от 7-ия кръг на шампионата. Победата за „жълто-черните“ гарантираха Никлас Фюлкруг, Нико Шлотербек, Юлиан Бранд и Юлиан Риерсон. Головете за „железните“ реализираха Робин Гозенс и Леонардо Бонучи. С победата тимът на Един Терзич събра 17 точки и се изкачи до 2-ото място във временното класиране, където Унион е 13-и с 6 точки в актива си.

Мачът на „Сигнал Идуна Парк“ започна с два гола до 10-ата минута. Първо в 7-ата Никлас Фюлкруг реализира, след като първо стреля с глава след ъглов удар, но Фредерик Рьонов отрази удара му. Вратарят на гостите обаче бе безсилен при добавката.

Две минути по-късно Кристофер Тримел центрира добре от корнер, намирайки Робен Гозенс, който с глава остави безпомощен Грегор Кобел – 1:1.

В 18-ата минута Унион отново реализира, като точен бе Алекс Крал, който вкара с глава, но голът не бе зачетен заради засада.

Същото се повтори 9 минути по-късно, но в обратна посока, когато красив гол на Фюлкруг не бе зачетен отново заради засада.

В 29-ата минута обаче берлинчани получиха дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шералдо Бекер.

Зад топката застана Леонардо Бонучи, който показа хладнокръвие и в 31-ата минута оформи обрата за Унион.

Четири минути след началото на второто полувреме Феликс Нмеча намери Нико Шлотербек, който с удар в горния десен ъгъл матира вратаря на Унион – 2:2.

Този гол даде импулс в играта на Дортмунд и в 54-ата минута Марко Ройс с дълъг пас намери Юлиан Бранд в наказателното поле, където той си нагласи топката и безпощадно я прати в мрежата на берлинчани.

Мачът бе окончателно решен от Юлиан Риерсон, който в 71-ата минута изненада Рьонов с хубав удар от дистанция, който влезе в мрежата на Унион и гарантира новата победа на Борусия Дортмунд.