3. Борусия Дортмунд с втора победа в Бундеслигата (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд с втора победа в Бундеслигата (ВИДЕО)

Отборът на Юрген Клоп постигна успех с 2:1 срещу новака Айнтрахт Брауншвайг на "Сигнал Идуна Парк", Нюрнберг и Херта не се победиха

Отборът на Борусия Дортмунд постигна втора поредна победа в Бундеслигата, след като днес в среща от втория кръг на немския футболен шампионат се наложи с 2:1 като домакин на новака в елита Айнтрахт Брауншвайг.

Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк”, а и трите попадения в мача паднаха през втората част. Точни за отбора на Юрген Клоп бяха Йонас Хофман и Марко Ройс от дузпа, а в края на двубоя Роберт Левандовски си отбеляза автогол.

Мачът бе интересен, а положения за отбелязване на гол имаше още през първото полувреме, но двата тима така и не успяха да достигнат до попадения преди почивката.

Борусия усилено търсеше втори гол след почивката и след като направи няколко пропуска пред вратата на Даниел Давари, отборът на Юрген Клоп успя да поведе в 75-ата минута. Йонас Хофман получи чудесен пас от Матс Хумелс и с удар с десния крак забоде кълбото в мрежата на гостите за 1:0.

В 85-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за фаул срещу Йонас Хофман в наказателното поле. Зад топката застана Марко Ройс и с точно изпълнение в левия ъгъл на вратаря покачи на 2:0. Минута преди края на редовното време Айнтрахт Брауншвайг намали на 1:2, след като Роберт Левандовски неволно прати топката с глава в собствената си врата.

Нови попадения до края на мача така и не паднаха и по този начин тимът от „Сигнал Идуна Парк” спечели с 2:1.

Борусия Дортмунд има 2 победи от 2 изиграни мача и в момента е лидер в подреждането. Айнтрахт Брауншвайг е с 2 загуби от началото на сезона и все още няма спечелена точка.

В друг мач от втория кръг Нюрнберг и Херта Берлин завършиха наравно 2:2. Йосип Дрмич откри резултата в полза на домакините от Нюрнберг в 40-ата минута, но в 61-ата Сами Алагуи възстанови равенството. Рони изведе Херта с гол напред в 78-ата минута, след като успя да реализира точно отсъдената в полза на отбора му дузпа, а крайното 2:2 оформи Хироши Кийотаке в 89-ата минута.

Нюрнберг има две равенства от началото на сезона и заема 11-ото място, докато Херта Берлин е на 6-ата позиция с 4 точки.