3. Борусия Дортмунд също намери цаката на Челси (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд също намери цаката на Челси (ВИДЕО)

Германците победиха с 1:0 в първия им мач от 1/8-финалите в ШЛ

Борусия Дортмунд взе минимален успех с 1:0 над Челси в мача им от 1/8-финалите на Шампионската лига, изигран на "Сигнал Идуна Парк". Лондончани отново не показаха добра игра и лошата им серия от началото на 2023 година продължава.

Мачът започна с атаки от двете страни, като нямаше чисти голови положения, но Борусия Дортмунд и Челси опитаха няколко опасни нападения, в които липсваше малко прецизност. В 9-а минута Рийс Джеймс извърши грубо нарушени, като настъпи Карим Адейеми, за което бе санкциониран с жълт картон.

В 17-а минута Тиаго Силва засече опасно центриране от пряк свободен удар, отбелязвайки във вратата на Борусия Дортмунд, но бразилецът игра с ръка, поради което попадението бе отменен, а централният защитник получи жълт картон. Малко след това Мариус Волф бе изведен на добра позиция, но не успя да отиграе достатъчно добре, губейки баланс. Това бе хубав шанс за "жълто-черните".

Юлиан Бранд намери Себастиан Алер в 27-а минута, при което нападателят овладя и стреля, но опитът му премина точно до дясната греда. Малко след това Жоао Феликс и Хаким Зиеш направиха чудесна комбинация помежду си, а португалецът в крайна сметка реши да стреля от чиста позиция, но топката профуча високо над напречната греда на Кобел.

В 33-а минута Борусия Дортмунд изпълни заучено ъглов удар, при който Юлиан Бранд намери Карим Адейеми на границата на наказателното поле, а последният отправи мощен изстрел, но не бе точен. Само 5 минути след това Жоао Феликс бе изведен очи в очи с Кобел, а нападателят стреля в близкия ъгъл, но топката се отби от десния страничен стълб на Борусия Дортмунд. Чудесен шанс за Челси.

Две минути преди края на първото полувреме Юлиан Бранд се огледа и намери Мариус Волф в празно пространство. Той не губи и секунда време в опита си да тества вратаря от дистанция, но ударът премина малко встрани от лявата греда.

В 49-а минута Джуд Белингам получи жълт картон след остро влизане в краката на свой съперник. По-малко от пет минути след това Емре Джан също извърши нарушение, за което бе официално предупреден. В 55-а минута Рийс Джеймс изпълни прекрасно пряк свободен удар, който летеше към горния ляв ъгъл на вратата на Борусия Дортмунд, но Грегор Кобел направи бляскаво спасяване.

Секунди след това Юлиан Бранд бе намерен на границата на наказателното поле, а германецът стреля веднага, но Кепа внимаваше и спаси. В 62-а минута Рийс Джеймс получи от Хаким Зиеш, а десният краен бранител опита мощен удар от средна дистанция, но Кобел бе на добра позиция и отклони в корнер.

След ъгловия удар последва контра атака за Борусия Дортмунд, при която Карим Адейеми овладя на центъра и спринтира в предни позиции, надигравайки Енцо Фернандес, който не успя да му се противопостави, а после премина елегантно през Кепа, преди да завърши на опразнената врата и да открие резултата - 1:0 за Борусия Дортмунд.