3. Борусия (Дортмунд) стана шампион на Германия за втора поредна година (видео)

Борусия (Дортмунд) стана шампион на Германия за втора поредна година (видео)

Тимът от "Сигнал Идуна Парк" вече е недостижим на върха, след като надви с 2:0 Борусия (Мьонхенгладбах)

Отборът на Борусия (Дортмунд) успя да защити титлата си в Първа Бундеслига на Германия, след като днес спечели с 2:0 срещу Борусия (Мьонхенгладбах) и по този начин стана недостижим на върха в подреждането два кръга преди края на шампионата. В момента тимът от „Сигнал Идуна Парк” има 8 точки пред втория – Байерн (Мюнхен), а при оставащите два мача до края на сезона няма как да бъде застигнат.

Иначе в днешния мач немският шампион се представи по-добре от Борусия (Мьонхенгладбах), който пък след поражението остава на 4-ото място с актив от 56 точки и мач повече от третия – Шалке 04.

Борусия (Дортмунд) доминираше през първото 45 минути в днешния мач на „Сигнал Идуна Парк”, докато гостите не създадоха нищо по-опасно пред Роман Вайденфелер през първата част.

Един от най-интересните моменти в мача бе в 20-ата минута, когато Кагава бе намерен в наказателното поле на гостуващия тим и отправи лек изстрел с левия крак, а топката срещна дясната греда на вратата на Марк-Андре тер Стеген. Последва суматоха във вратарското поле, а кълбото бе отнето от Роберт Левандовски, който стреля силно от няколко метра, но вратарят на гостите спаси.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме. Точен за 1:0 в 23-ата минута бе Иван Перишич, който с глава прати топката в мрежата на Борусия (Мюнхенгладбах) и по този начин даде преднина на домакините. До края на първото полувреме немският шампион имаше още няколко добри възможности, но Хумелс, Кагава и Перишич се отчетоха с пропуски.

Борусия (Дортмунд) поведе с 2:0 в 59-ата минута, след като Шинджи Кагава успя да прати кълбото зад Марк-Андре тер Стеген, а по този начин и да направи аванса на отбора му още по-комфортен. Последваха интересни моменти и пред двамата вратари, а в последните 20-ина минути от срещата двата отбора намалиха оборотите и нямаше много вълнуващи положения пред двете врати.

Така Борусия (Дортмунд) спечели мача с 2:0, а по този начин триумфира и в немското първенство за втора поредна година.