3. Борусия (Дортмунд) вкара 7 на Падерборн за Купата на Германия (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) вкара 7 на Падерборн за Купата на Германия (ВИДЕО)

Байер също продължава след категорична победа над Виктория Кьолн

Борусия (Дортмунд) продължава уверено към осминафиналите в турнира за Купата на Германия. Отборът, воден от старши треньора Томас Тухел победи с убедителното 7:1 Падерборн. Двубоят се проведе на стадион „Сигнал Идуна Парк” пред близо 75 000 души.

Това бе 29-и пореден двубой във всички турнири, в който Борусия отбелязва гол, което е нов клубен рекорд. В добавка, „жълто-черните” записаха втори пореден мач с пет или повече попадения. В последния кръг от Бундеслигата тимът срази Аугсбург с 5:1.

Резултатът в двубоя на „Сигнал Идуна Парк” бе открит от гостите през първото полувреме. В 21-ата минута вратарят на Борусия (Дортмунд) задържа твърде дълго топката и позволи на Сърджан Лакич да му я отнеме и да отбележи.

Домакините реагираха на това попадение като ранен звяр и до почивката резултатът бе в 3:1. Точни бяха Рамос, Кастро и Кагава.

Гневът на „жълто-черните” не секна и Падерборн инкасира още четири попадения през втората част. Наказателната акция бе продължена от Гюндоган, Писчек и Мхитарян, а Кастро се разписа за втори път.

Интересен факт е, че до момента отборът на Борусия има до момента 61 гола от общо 19 мача през този сезон.

В друг мач от кръга, Байер Леверкузен също продължава напред в турнира след резултатна победа. „Аспирините” се наложиха над Виктория Кьолн с 6:0.

Купа на Германия, втори кръг (1/16 финали):

Мачовете от 20:00 ч.

Виктория Кьолн – Байер Леверкузен 0:6

Фрайбург – Аугсбург 0:3

Борусия (Дортмунд) – Падерборн 7:1

Зандхаузен – Хайденхайм 0:0, 3:4 след дузпи

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1