3. Борусия (Дортмунд) закотви Щутгарт на дъното с трети пореден успех в Бундеслигата (ВИДЕО)

Дортмунд се качи до средата а таблицата след 3:2, а Щутгарт остана без победа през 2015-а

Борусия (Дортмунд) продължи възхода си в Бундеслигата и записа трета поредна победа след 3:2 като гост на Щутгарт. 60 000 зрители на „Мерцедес Бенц Арена” пък изгледаха шестия пореден мач на своя отбор без победа в шампионата и Щутгарт още няма успех през 2015-а.
Три гола паднаха преди почивката, като момчетата на Юрген Клоп много добре знаеха, че ги чака тежко гостува на Ювентус във вторник в осминафиналите на Шампионска лига.

В първите 10-ина минути Борусия по-скоро проспиваше мача, но полека се събуди и Обамеянг открадна между двама, за да намери новото попълнение Кевин Кампъл, който накара Улрайх да спасява. Последва остро центриране на Шмелцер от пряк свободен удар, Гюндоган се извиси и стреля с глава, но пак Улрайх се намеси умело.

Обамеянг прати в мрежата след избит изстрел на Нури Шахин, но правилно беше маркирана засада. Тимо Вернер беше основната заплаха в нападенията на Щутгарт. 18-годишният тийнейджър тази вечер стана най-младият футболист в историята на немския елит, който стигна кота 50 мача.

Това блестящо постижение на „мерцедесите” бе помрачено в 25-ата минута. Ройс се втурна през центъра, Груецо му изби топката, но тя попадна у Кагава, който чукна за Обамеянг и звездата на Габон заби в мрежата на Улрайх – 1:0 за гостите.

Щутгарт отговори подобаващо. В 31-ата минута Вернер отклони топката на близката греда, ударът на Хлушек бе блокиран и топката се търкули успоредно пред вратата и тъкмо преди Нидермейер да я вкара Шахин го фаулира, което доведе до дузпа. Флориан Клайн не трепна и матира Вайденфелер от бялата точка за 1:1.

Обамеянг направи пропуск, но Дортмунд си върна аванса още преди почивката след чудесна атака. Гюндоган подхвана нападението от дълбочина и подаде вдясно на Кагава, който му върна с петичка и след щастлив рикошет тя остана на пътя на Гюндоган, който с боц направи 2:1 в долния ъгъл.

Клоп извади Кампъл на почивката и включи Мхитарян и арменецът веднага се озова на добра позиция, ала защитата успя да избие.
Шинджи Кагава пропусна добра ситуация и би в обсега на Улрайх и малко по-късно японецът бе заменен от Блажчиковски.

Дортмунд не спря да търси трети гол и атакуващата игра на „жълто-черните” бе възнаградена в 89-ата минута. Ройс се възползва от голяма грешка на Баумгартъл, подмина вратаря Улрайх и вкара в празната мрежа за 3:1.

В добавеното време Ведад Ибишевич добре намери Нидермейер след един корнер и последният намали на 3:2, но за повече нямаше време и Дортмунд спечели.

Борусия вече има 25 точки и се качи до 10-ото място комфортно в средата на таблицата, докато Щутгарт остана на последното 18- място с 18 точки.