3. Борусия (Дортмунд) записа ценен успех при визитата си на Унион в Берлин (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) записа ценен успех при визитата си на Унион в Берлин (ВИДЕО)

Вижте и останалите резултати от кръга в Германия

Борусия Дортмунд се наложи над Унион Берлин с 2:0 като гост на „Стадиона на Старото лесничейство“ в мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Първото попадение в срещата падна в 41-ата минута, когато точен бе Карим Адейеми, а Иън Маатсен сложи точката на спора след гол в последната минута от редовното време.

След този успех Борусия Дортмунд събра 44 точки в актива си, заемайки 4-то място във временното класиране, докато Унион Берлин е на 14-та позиция с 25 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Унион Берлин. В 6-ата минута Люка Тусар получи топката в наказателното поле на гостите и стреля от близка дистанция, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Александер Майер.

След центриране в наказателното поле на Унион Берлин в 35-ата минута, Нико Шлотербек получи топката и стреля, но Фредерик Рьонов направи великолепно спасяване.

Борусия Дортмунд успя да поведе в 41-ата минута, когато Никлас Фюлкруг продължи топката към Карим Адейеми, който бе позициониран по дясното крило. Младият нападател на „жълто-черните“ навлезе навътре и с мощен удар от границата на наказателното поле порази целта.

Първото по-опасно положение през второто полувреме бе на сметката на Унион. В 56-ата минута Кевин Фоланд се възползва от рикошет в наказателното поле и стреля от близка дистанция, но Майер внимаваше и отрази.

До края на двубоя Борусия Дортмунд продължи да държи инициативата и затвори мача след попадение на Иън Маатсен в 90-ата минута. Крайният бранител направи страхотен индивидуален рейд, който завърши с удар в долния ляв ъгъл на вратата на Унион Берлин.