3. Борусия Дортмунд затвърди отличното си представяне в Европа с успех над Манчестър Сити (+ВИДЕО)

"Гражданите" ще играят в европейските клубни турнири чак през следващия сезон, след като загубиха с 0:1 от немския шампион на "Сигнал Идуна Парк"

Отборът на Борусия Дортмунд продължава да впечатлява с представянето си в Шампионската лига през този сезон, след като днес се наложи с минималното 1:0 над английския шампион Манчестър Сити. Двубоят бе от група „D” и се проведе на „Сигнал Идуна Парк”.

Мачът бе без значение за Борусия, тъй като немският шампион си бе гарантирал първата позиция в групата още преди изиграването на срещата. Манчестър Сити пък бе загубил шансове за класиране на 1/8-финалите, а след днешното поражение се сбогува и с надеждите си да играе в Лига Европа през пролетта. Загубата от Борусия остави „гражданите” на последната 4-та позиция в групата и тимът на Роберто Манчини ще играе в европейските клубни турнири чак през следващия сезон. Борусия Дортмунд пък финишира на 1-ото място в група „D” с актив от 14 точки.

Първата част бе равностойна, а интересните моменти пред двамата вратари не бяха много на брой, като все пак домакините имаха повече възможности за отбелязване на гол. Оливер Кирх имаше шанс да открие резултата в 12-ата минута, но Джо Харт се справи с удара на защитника без проблеми. Марко Ройс получи възможност да се разпише малко преди да изтече половин час игра от началото на двубоя, но стреля неточно.

Манчестър Сити отвърна с далечен изстрел на Един Джеко, но Роман Вайденфелер спаси. Може би най-чистата възможност през първото полувреме дойде в 36-ата минута, когато Марко Ройс стреля опасно към Джо Харт, а кълбото се отби в лявата греда, преди да излезе в аут. В самия край на първата част Иван Перишич нанесе опасен далечен изстрел, но вратарят на гостите внимаваше и спаси. Така през първата част не падна гол и почивката на мача дойде при нулево равенство.

Почти веднага, след като играта бе подновена, Манчестър Сити имаше отлична възможност да поведе. Един Джеко засече с глава след центриране на Самир Насри, но Роман Вайденфелер спаси. Отговорът на Борусия не закъсня и домакините създадоха няколко интересни ситуации пред Джо Харт. Иван Перишич стреля опасно, но вратарят на гостите с добра намеса изби в корнер. Кевин Гроскройц също нанесе много хубав удар, но Джо Харт внимаваше и отново успя да отрази.

Резултатът бе открит в 57-ата минута. Борусия излезе с гол напред, след като влезлият като резерва Якуб Блашчиковски центрира отлично топката в наказателното поле, където Жулиан Шибер засече кълбото и то се оплете в мрежата на гостите.

Почти веднага след като Борусия поведе, се откри нова възможност пред Жулиан Шибер, но ударът на полузащитника на домакините бе слаб и не затрудни Джо Харт. Добрата игра на домакините продължи и Иван Перишич се отчете с неточен изстрел над вратата. „Гражданите” обаче също имаха своите шансове и в 67-ата минута Карлос Тевес нанесе силен изстрел към Роман Вайденфелер от 10-ина метра, но вратарят на Борусия изби.

Домакините продължиха да се представят по-добре и в 83-ата минута влезлият като резерва Роберт Левандовски можеше да удвои аванса на своя тим, но ударът му от малък ъгъл бе отразен от Джо Харт.

Манчестър Сити не се отказа от опитите си да се добере до изравнителен гол и 4 минути преди края на редовното време появилият се в игра през втората част Серхио Агуеро излезе на чиста позиция и стреля, но Роман Вайденфелер отново бе на мястото си и успя да спаси удара на аржентинеца. До края на мача не се стигна до нови интересни ситуации и така двубоят приключи с победа с 1:0 в полза на Борусия (Дортмунд).