3. Борусия М'Гладбах спечели драмата за Рейн, Лайпциг излъга Леверкузен в 94-ата минута (ВИДЕО)

Шалке разгроми Волфсбург с 4:1, а Нилс Петерсен изравни рекорда за най-много голове като резерва в Бундеслигата

Борусия Мьонхенгладбах взе сладък реванш в дербито на Рейн и спечели с 3:2 в Кьолн, докато Лайпциг излъга Байер Леверкузен с 1:0 в 94-ата минута и временно се приближи на 7 точки зад лидера и шампион Байерн Мюнхен, който от 19:30 посреща Борусия (Дортмунд) в най-чакания сблъсък в този 28-и кръг на Бундеслигата.

Кьолн на два пъти изравняваше бързо, но Борусия Мьонхенгладбах взе дербито на Рейн с 3:2 като гост. Така Борусия се реваншира за загубата у дома през ноември.

В първите десетина минути Борусия изцяло контролираше играта и „козлите” рядко пипаха топката. Наградата за Гладбах дойде в 13-ата минута, когато Торган Азар центрира от корнер, а най-високият на терена – Яник Ветсрегаард се разписа с глава с лека помощ от рамото на Фредерик Сьоренсен за 1:0. Вестергаард е вкарал с глава седем от своите 9 гола през в немския елит.

Голът пробуди реакция от домакините, които изравниха само 5 минути по-късно. Техният голмайстор Антони Модест изведе Кристиян Клеменс, който надбяга Вестергаард и спокойно отбеляза зад Ян Зомер.

Ибрахима Траоре се появи на терена за Борусия и още с първото си отиграване донесе втори гол. Той направи нещо средно между удар и остро центриране, което мина през всички и влетя в мрежата за 2:1 в 54-ата минута.

Авансът този път издържа не пет, а само четири минути, защото Милош Йоич намери Антони Модест на границата на наказателното поле и той от воле опъна мрежата – 2:2.

9 минути преди края таранът на гостите Йосил Дръмич удари гредата, а Ларс Щиндъл реагира най-бързо и с добавка направи 3:2, носейки успеха на „черно-белите” в дербито.

Лайпциг излъга Байер Леверкузен с 1:0 у дома с гол в 94-ата минута.

Йомер Топрак играеше своя мач номер 200 за Байер Леверкузен, а мачът вървеше към нулево реми след равностойна игра и малко голови положения, но в 94-ата минута плеймейкърът на домакинките Емил Форсберг поднесе отличен пас за Юсуф Поулсен, който разби сърцата на „аспирините”.

Шалке разнищи Волфсбург с 4:1 на своя „Фелтинс Арена”. „Вълците” загубиха за седми пореден път на този стадион.

„Миньорите” поведоха в първите шест минути за трети път в последните си 4 мача след хубав пас в коридор на Макс Майер за Гуидо Бургщалер, който се справи със защитник на гърба и преодоля вратаря Кастеелс за 1:0.

Янус Мали изпусна възможност да изравни и насочи от външната страна на мрежата. Вместо това Леон Горецка овладя и се нагласи след рикоширало центриране на Чупо-Мотинг и прати от границата на наказателното поле в левия ъгъл за 2:0 в средата на първата част.

Нещата станаха още по-лоши за Волфсбург в началото на втората част. Центриране на Чупо-Мотинг подмина Бургщалер, но зад него чакаше Даниел Калиджури, който наказа с левия крак бившия си клуб за 3:0.

Бургщалер играеше отлично и вкара четвърти гол в 77-ата минута. Той овладя с единия крак центриране пред наказателното поле, а с другия насочи в мрежата.

Якуб Блажчиковски спечели дузпа за Волфсбург и Марио Гомес я превърна в почетен гол за 4:1 с точен удар високо в ъгъла.

Хамбургер победи Хофенхайм с 2:1 край северното пристанище.

Аарън Хънт изведе Хамбургер напред с чудесен пряк свободен удар, но Ермин Бичакчич беше повален за дузпа и Андрей Крамарич изравни от дузпата с осмия си гол в осем мача в 35-ата минута.

Мачът навлезе в твърде спокойно русло след почивката, но четвърт час пред края мощният Боби Ууд си проправи път през защитата, вратарят излезе да го пресреща и той хитро пусна на Аарън Хънт, който на празна врата отбеляза втория си гол днес за 2:1.

Фрайбург победи Майнц с 1:0 у дома с рекордния 18-и гол на Нилс Петерсен като резерва в Бундеслигата.

Майнц цял мач атакуваше повече, а домакините стояха прибрани в своята половина и дебнеха своите шансове. Петерсен влезе в игра в 69-ата минута и в 70-ата използва рикоширала топка, за да насочи в мрежата за 1:0. Нападателят се изравни с Александър Циклер, като и двамата имат по 18 гола от пейката в немския елит – повече от всички други.

Капитанът на Майнц Щефан Бел успя да прати в мрежата при корнер, но голът бе отменен заради засада на Джон Кордоба.

До края вратарят на Фрайбург Александър Шволов направи едно забележително спасяване с една ръка при силен изстрел отдалеч към него и коварен рикошет.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига