3. Борусия Мьонхенгладбах вкара шест гола на Йънг Бойс и гледа към жребия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Братът на Еден Азар – Торган се отчете с хеттрик

Немският Борусия Мьонхенгладбах победи с категоричното 6:1 швейцарския Йънг Бойс в мач реванш от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

Общият резултат от двата мача е 9:2 в полза на германците.

Рафаел и Торган Азар впечатлиха с по три гола, с които "жребчетата" елиминираха категорично своя съперник.

На "Борусия Парк" имат повод за радост и заради факта, че на жребия отборът ще бъде в трета урна, тъй като по същото време Ростов се справи с Аякс и ще прави компания на Лудогорец в купата с най-нископоставените.
Успехът е и за германския футбол като цяло, тъй като Бундеслигата отново ще бъде представена от четири тима в ШЛ - Байерн (Мюнхен), Борусия (Дортмунд), Байер (Леверкузен) и Гладбах. Всеки един от тях е потенциален съперник на българския представител.

Още в 4-ата минута швейцарците позволиха на Рафаел да излезе сам срещу вратаря, но топката срещна страничната греда. В 9-ата минута обаче Азар беше точен за 1:0. Последва излизане едно на едно и на Фабиан Джонсън, което обаче не завърши с попадение.

Интригата окончателно приключи в рамките на седем минути, след като Рафаел се разписа за 2:0 и 3:0 в 33-ата и 40-ата минута.
След почивката двамата с Торган Азар пропуснаха по една чиста възможност, преди в 64-ата минута бразилецът да асистира на партньора си в атака за 4:0. В 77-ата минута от аналогично положение братът на Еден Азар намери Рафаел за 5:0.
Най-хубавото изпълнение за вечерта обаче беше за Йорик Раве, който с удар от въздуха в 79-ата минута реализира единствения гол на сметката на Йънг Бойс. В 84-ата минута Азар оформи хеттрика си за крайното 6:1.
Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм