3. Борусия остава в борбата след победа над Наполи (ВИДЕО)

Борусия остава в борбата след победа над Наполи (ВИДЕО)

„Жълто-черните” взеха ценен успех с 3:1

Борусия (Дортмунд) взе много ценен успех у дома с 3:1 срещу Наполи в предпоследен двубой от група „F” на Шампионската лига. Двубоят се игра при изключително студено време, като през целите 90 минути температурата бе под нулата.

Марко Ройс изведе „жълто-черните” още в десетата минута след гол от дузпа. Бласчиковски покачин а 2:0 след 60 минути игра. Инсиние върна надеждите на „сините” в 71-вата, но Аубамеянг сложи точка на спора седем по-късно.

Домакините откриха резултата след само десет минути. Роберт Левандовски бе съборен в наказателното поле на Наполи и реферът посочи бялата точка. Марко Ройс застана зад топката и без проблеми прати Рейна в грешния ъгъл.

Пет минути по-късно Мхитарян изведе Левандовски очи в очи с Пепе Рейна, но полският нападател не успя да удвои преднината на домакините. Пепе Рейна отказа и Марко Ройс, спасявайки опасен удар на полузащитника.

Наполи отговори със страхотен удар на Хосе Мария Кайехон. За съжаление на бившия играч на Реал (Мадрид) ударът му срещна страничната греда.

Атаките следваха една след друга. В 33-тата минута отново Рейна трябваше да показва рефлекс – този път след изстрел на Мхитарян.Само две минути по-късно Левандовски се възползва от грешка в отбраната на Наполи. Рейна обаче отново следеше играта и бързо-бързо скъси дистанцията между себе си и полския нападател, непозволявайки му да отбележи ново попадение.

В края на първата част Армеро се справи с трима защитници в жълто-черно, но опитът му за изравняване на резултата бе опроверган от Вайденфелер.

В 53-тата минута страхотно разбирателство между Мхитарян и Бласчиковски позволи на капитана на Борусия да намери Ройс на втора греда, но ударът на полузащитника не намери очертанията на вратата на Рейна.

Буквално минута по-късно Маджо спаси тима си от второ попадение. Мхитарян намери Левандовски, който преодоля Рейна, но капитанът на гостите се върна и с шпагат изчисти влизащата топка.

Борусия явно силно искаше победата и не спираше да атакува. Последваха нови пропуски на Ройс и Мхитарян. В 60-ата минута обаче нямаше кой да спре удара на Бласчиковски. След мълниеносна контраатака на домакините, Ройс намери непокрития Бласчиковски на задната греда, откъдето капитанът на Борусия не сгреши и за втори път вкара топката във вратата на Рейна.

Три минути по-късно Инлер можеше да намали. Ударът на влезлият преди малко швейцарец обаче бе спасен от Вайденфелер. Стражът на Борусия обаче не се справи толкова добре в 71-вата минута, когато не успя да спре изстрел на Инсиние. Лоренцо Инсиние стреля, Вайденфелер успя да докосне топката, тя се удари във вътрешната част на гредата, премина по голлинията и в крайна сметка влезе във вратата на домакините.

След попадението на Инлер, жълто-черните се активизираха. Аубамеянг стреля силно, но отново Рейна сложи ръка на пътя на топката.

В 78-ата минута Аубамеянг все пак се разписа. Бившият играч на Сент Етиен получи топката от Роберт Левандовски и с техничен удар прехвърли Пепе Рейна.

Победата над Наполи позволи на Борусия (Д) да измести „сините” от втората позиция заради по-добрата голова разлика в преките двубои. Двата отбора са с по девет точки, на три зад лидера Арсенал.

В последния кръг „жълто-черните” гостуват на Олимпик Марсилия, който все още няма спечелена точка в групата, докато Наполи приема тима на Арсен Венгер.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)