3. Борусия показа пътя към Втора Бундеслига на Гара и компания (видео)

Борусия показа пътя към Втора Бундеслига на Гара и компания (видео)

Херта измъкна точка от Хофенхайм в края

Борусия (Дортмунд) продължава да диша във врата на лидера в Бундеслигата - Байерн Мюнхен, след като днес надделя с 4:1 като гост на Фрайбург. Немският шампион се представи доста по-добре от своя съперник и заслужено се поздрави с трите точки. Бившият нападател на Левски – Гара Дембеле, който в момента носи екипа на Фрайбург, се появи в игра в 82-ата минута, но не успя да вкара попадение във вратата на Роман Вайденфелер.

Гостите от Борусия успяха да излязат с гол напред в резултата още в 7-ата минута, когато Роберт Левандовски бе намерен от Шинджи Кагава и с десния крак прати кълбото зад Оливер Бауман. Последваха още няколко добри възможности пред немския шампион, но гостите направиха пропуски, за което бяха наказани в 34-ата минута, когато равенството бе възстановено. Ян Розентал не остави шансове на Роман Вайденфелер и по този начин резултатът стана 1:1. До почивката обаче Борусия отново съумя да излезе напред, след като Илкай Гюндоган се разписа в противниковата врата в 43-ата минута.

След почивката Фрайбург стартира много активно, но домакините така и не намираха правилния начин, по който отново да преодолеят вратаря на Борусия. Така се стигна до 59-ата минута, когато Кевин Гроскройц направи резултата 3:1 в полза на немския шампион, разписвайки се със страхотен удар отдалеч. Фрайбург не се предаваше и продължи да атакува, но топката така и не се озоваваше зад Вайденфелер. В 69-ата минута всичко в мача бе решено, след като Роберт Левандовски отбеляза втория си гол в срещата и по този начин оформи крайното 4:1.

Така Борусия събра актив от 34 точки и е на 3 зад водача Байерн, заемайки 2-ата позиция. Фрайбург е на последното 18-то място с 13 пункта.

В друг двубой от кръга Херта (Берлин) спечели точка от гостуването си на Хофенхайм. Двубоят завърши при резултат 1:1, а тимът от немската столица се добра до равенството в продължението на мача.

Двата отбора завършиха сблъсъка помежду им с по десет души, след като Рафаел от Херта бе изгонен в 31-ата минута, а в 63-ата Ворсах от състава на домакините също пое по пътя към съблекалните.

Иначе Хофенхайм поведе в 21-ата минута, а автор на попадението бе Салихович. Хубник донесе точката на берлинчани с гол в 1-ата минута на даденото от съдията продължение на мача.

След равенството Хофенхайм е на 8-ото място с 22 точки, а Херта заема 11-ата позиция с 20 пункта.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал