3. Борусия се докосна до титлата в Германия след победа над Фрайбург

Борусия се докосна до титлата в Германия след победа над Фрайбург

Борусия (Дортмунд) се докосна до титлата в Германия след убедителна победа над Фрайбург. Водачът в Бундеслигата се наложи с 3:0 и вече има осем точки преднина от втория Байер (Леверкузен), който претърпя тежко поражение от Байерн (Мюнхен) с 1:5 по-рано днес.

Една от звездите на Борусия Марио Гьотце откри резултата в 23-ата минута след асистенция на Марсел Шмелцер. Натискът на домакините продължи, те не изпуснаха инициативата и в края на първото полувреме Роберт Левандовски направи преднината на „жълто-черните” още по-комфортна.

Кевин Гроскройтс вкара третия гол за Борусия през второто полувреме след пас на отлично представящия се Гьотце. Гостите направиха няколко опита да вкарат поне почетно попадение, но добрата игра в защита и липсата на концентрация на нападателите на Фрайбург не позволиха това да се случи.

В 82-ата минута Гьотце отстъпи мястото си на ветерана за Борусия Деде, който направи своеобразен бенефис и след края на двубоя целия стадион се изправи на крака да поздравят легендарния футболист. През лятото Деде ще напусне тима от Дортмунд, като това беше 319-и мач за него с екипа на Борусия.