3. Борусия свали Реал на земята и узурпира първото място в група "D" (ВИДЕО)

Борусия свали Реал на земята и узурпира първото място в група "D" (ВИДЕО)

Немците постигнаха много ценна победа с 2:1 пред 65 000 на "Сигнал Идуна Парк"

Отборът на Борусия Дортмунд постигна много ценна победа с 2:1 над гостуващия тим на Реал Мадрид в мач от група D на Шампионската лига.

Роберт Левандовски откри резултата за домакините в 36-ата минута, но само две по-късно Кристиано Роналдо изравни. Успехът за немците донесе Марсел Шмелцер в 64-ата минута.

Началото на двубоя бе изключително динамично. Домакините започнаха малко колебливо срещата пред изпълнения до краен предел "Сигнал Идуна Парк". Мадридчани обаче не съумяха да се възползват от разконцентрираната отбрана на своя съперник.

Кристиано Роналдо внесе смут в редиците на немците след като напредна по лявото крило и центрира прострелно успоредно на голлинията, но нито един негов съотборник не успя да засече във вратата.

Постепенно тимът на Борусия се окопити и на свой ред започна да поглежда към вратата, пазена от Икер Касийяс.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Кел намери Левандовски в наказателното поле на „Белия балет” и нападателят на домакините взриви трибуните, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Радостта на немския тим обаче бе за кратко, тъй като само две минути по-късно Кристиано Роналдо се възползва от страхотен дълъг пас на Месут Йозил и с едно докосване прехвърли технично Вайденфелер за 1:1.

Втората част започна със смазващо превъзходство на Борусия. „Пчеличките” натиснаха много сериозно своя съперник в неговата половина, но поредицата от последователни корнери пред вратата на Касийяс веднага след почивката не доведоха до нов гол.

По-добрата игра на домакините обаче даде резултат в 64-ата минута, когато на стража на Реал се наложи да боксира центриране на Гьоце, но топката попадна в краката на Шмелцер, който с безжалостен удар от 12-13 метра я прати в мрежата.

Футболистите на Жозе Моуриньо опитаха да се върнат за втори път в мача, но пропуски пред вратата на Вайденфелер направиха Месут Йозил, Лука Модрич и Анхел ди Мария.

По този начин отборът на Борусия прибави ценни три точки в актива си и вече е лидер в групата със 7 пункта. Втори остава Реал Мадрид с 6 очки, следван от Аякс с 3. Изненадващо последната позиция заемат богаташите от Манчестър Сити, които имат само една спечелена точка от три мача.