3. Борусия вкара 5 на 10 от Фрайбург в Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия вкара 5 на 10 от Фрайбург в Дортмунд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байер Леверкузен и Херта също постигнаха победи в VII кръг на Бундеслигата

Борусия Дортмунд отговори повече от категорично на появилите се твърдения, че отборът се намира в криза.

След загубата от Наполи в ШЛ с 1:2, равенството срещу Нюрнберг за първенство и трудния успех след продължение над Мюнхен 1860 за Купата на Германия, „жълто-черните” изиграха много силен мач и нанизаха 5 безответни гола на гостуващия Фрайбург в мач от седмия кръг на германската Бундеслига.

С по две попадения за успеха с 5:0 в срещата, играна пред 80 000 зрители на „Сигнал-Идуна Парк”, се отличиха Марко Ройс и Роберт Левандовски, а един добави резервата Якуб Блашчиковски.

Гостите пък играха с човек по-малко цяло второ полувреме, тъй като в добавеното време на първото изгонен с директен червен картон бе Фалу Диане.

След няколко пропуска на домакините резултатът в двубоя бе открит от Марко Ройс в 35-ата минута, когато германският национал бе най-съобразителен в наказателното поле и с прехвърлящ удар вкара за 1:0.

Последва атрактивно изпълнение от воле след корнер на Ройс, но то не намери целта, а в последната минута от първото полувреме Фалу Диане задържа Левандовски в наказателното поле и бе изгонен, а Борусия получи правото да изпълни дузпа.

Тя бе превърната в гол от Марко Ройс, а след паузата на терена имаше само един отбор. Домакините направиха преднината си класическа в 58-ата минута, когато Ройс изведе Левандовски и полякът направи 3:0, а след още 12 минути отново той вкара за 4:0.

Крайния резултат в срещата фиксира в 79-ата минута появилият се като резерва Якуб Блашчиковски и така Борусия взе пълния комплект от точки.

С тях хората на Юрген Клоп запазиха лидерската си позиция във временното класиране, изпреварвайки по голова разлика Байерн (Мюнхен), който също има 19 точки след първите 7 кръга.

В друг съботен мач Байер надви с 2:0 гостуващия в Леверкузен тим на Хановер 96 и остана само на точка от водачите в подреждането, а Херта постигна първи триумф в Бундеслигата от първия кръг, налагайки се над Майнц 05 с 3:1 в Берлин.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф