3. Бой между фенове на Ница и Кьолн забави мач от Лигата на конференциите

Бой между фенове на Ница и Кьолн забави мач от Лигата на конференциите

Срещата започна с близо час закъснение

Мачът между Ница и Кьолн от Лигата на конференциите завърши 1:1, но случилото се на терена далеч не се оказа най-запомнящото се от мача, защото фенове на двата отбора на стадиона се сбиха помежду си.

Това доведе до забавяне на срещата с близо час, докато се намеси полицията и бъдат отведени виновниците за боя.

За гостуването на Лазурния бряг пристигнаха близо 10 000 привърженици на Кьолн, но идването им не бе посрещнато с добро около от французите, като дори кметът на Ница се оплака публично от вандалски прояви на германските запалянковци.

В самия мач Кьолн поведе в 19-ата минута чрез Щефен Тигес, но в 62-рата минута Анди Делор възстанови равенството от дузпа.

В другия мач от група "D" чешкият Словацко и сръбският Партизан завършиха 3:3, въпреки че гостите от Сърбия играха с 10 души от 22-рата минута заради червен картон на Кристиян Белич, а в този момент от мача вече изоставаха с 0:2.