3. Божинов и Спортинг паднаха в Рим без да се напъват (видео+снимки)

Божинов и Спортинг паднаха в Рим без да се напъват (видео+снимки)

Лацио би с 2:0 и се класира напред

Валери Божинов изигра цял мач за Спортинг (Лисабон), но португалците загубиха с 0:2 от Лацио в последен мач от група “D”  на Лига Европа. Козак и Скули вкараха головете за домакините на „Олимпико”.

Двубоят започна спокойно, но Лацио знаеше, че се нуждае от победа, за да продължи. Постепенно „орлите” започнаха да натискат и се приближаха към гола.

Скули, Ледесма и Лулич разиграха добре в 15-ата минута, Ернанес центрира за Козак, но Ониеву блокира добре. 10 минути по-късно Джузепе Скули изпусна още една удобна възможност да открие с неточен шут.

В тези минути Валери Божинов бе незабележим на терена, а Спортинг се бе прибрал плътно в своята половина. Португалците обаче показаха, че играта в защита не е силната им страна и пуснаха гол в края на полувремето.

При добра атака на „небесносините” Лулич отляво сложи топката на главата на Либор Козак и чехът с хубав удар намери десния ъгъл на Марсело за 1:0.

След почивката само Валери Божинов даваше надежда на португалците, че могат да се борят за нещо в мача.

Българският стрелец имаше най-добрия си шанс в мача в 47-ата минута – първо стреля неточно в бранител, топката се върна пак в него, последва втори шут на Божо силно по земя, ала Марсело с крак изби.

Този пропуск се оказа скъп за Спортинг. Лацио издебна своя момент и нанесе втори съкрушителен удар. Диаките изнесе топката напред, намери Скули и нападателят отблизо, останал сам срещу вратаря, не сбърка – 2:0.

До края с два удара отдалеч Валери Божинов опита да върне португалците в мача, но усилията му не стигнаха и крайният резултат остана 2:0.

Този резултат и загубата на Васлуй с 0:2 от Цюрих класираха Лацио напред като втори отбор в групата. Спортинг завърши на върха с 12, Лацио има 9, Васлуй – 6, а Цюрих 5.
Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе