3. Божинов се отпуши с два гола при разгромна победа на Спортинг (видео)

Божинов се отпуши с два гола при разгромна победа на Спортинг (видео)

Отборът на българина прегази Жил Висенте

Българският нападател Валери Божинов отбеляза две от попаденията за своя Спортинг (Лисабон) при домакинската победа на отбора с 6:1 в срещата с Жил Висенте от 8-ия кръг на португалското първенство. Нашият национал започна като резерва, но се появи в игра в 74-ата минута и за малко повече от четвърт част отбеляза два гола.

Спортинг имаше минимална преднина от едно попадение на почивката на мача, след като Даниел Карисо бе успял да се разпише в 7-ата минута. Авансът на домакините се увеличи на два гола в 58-ата, когато Рики ван Волфсвинкел отбеляза от дузпа. Резултатът стана класически малко след като изтече час игра от началото на мача, благодарение на попадението на Диего Капел. Същият футболист се разписа за 4:0 в 66-ата минута.

Гостите от Жил Висенте все пак стигнаха до почетно попадение, което бе дело на резервата Роберто, който отбеляза попадение в 75-ата минута. Малко преди това Валери Божинов се бе появил на терена, а в 79-ата минута българинът отбеляза първото си попадение за 5:1. Вторият гол на нашия национал падна в продължението на мача, като по този начин Божинов оформи крайното 6:1.

Така Спортинг вече има актив от 17 точки и е на 3-ото място във временното подреждане. Жил Висенте е с 9 пункта на 9-ата позиция.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)