3. Брага не остави много надежди на Стандарт Лиеж след 3:0 в Португалия

Брага не остави много надежди на Стандарт Лиеж след 3:0 в Португалия

Без особени проблеми португалският тим Спортинг Брага на практика сложи преждевременен край на 1/16-финалния си двубой срещу Стандарт Лиеж, след като домакините матираха белгийския състав с три безнаказани гола.

Футболистите на Жорже Хесус в напоследък се затрудняват да постигат добри резултати, както в португалската футболна лигата, така и в най-скорошните си опити на европейско ниво. Спортинг Де Брага се класира за фазата на директните елиминации след победа в последния кръг от мачове в Група Е с обрат в резултата (2:1) срещу Хееренвеен.

Румънският наставник на Стандарт Лиеж Лазло Болони е добре запознат с португалския футбол, след като бе в основата на шампионския дубъл със състава на Спортинг Лисабон през сезон 2001/02.

Брага изпитва известни затруднения в домашното първенство. Тимът е постигнал три победи, по-забележителна, от които е тази като гост на Спортинг Лисабон с 3:2 и три загуби в последните си шест срещи. Белгийският състав оглавява родното първенство, като в последните си шест двубоя възпитаниците на Болони са нанизали 15 гола.

Още след сигнала за начало на срещата домакините доказаха пред публиката си, че тази вечер колебанието е оставено настрана. С два бързи гола в рамките на десет минути между 17-ата и 27-ата Брага прати белгийския шампион в нокдаун.

Първото попадение стана дело на Уасон Рентерия, който се разписа от почти 30 метра разстояние. Колумбиецът запрати неспасяем диагонален удар извън наказателното поле на Стандарт към горния десен ъгъл на Рорис Арагон.

Вторият гол падна след взаимодействие между Луиш Бернардо Бургос Агияр и Аугусто Леоне, който се добра до подаването на своя съотборник и вкара за 2:0 в близост до точката за изпълнение на наказателен удар.

След почивката темпото в играта и на двата отбора спадна значително. Втората част стартира равностойно. Явно бе, че съставите бяха предприели далеч по-тактически подход, залагайки на продължително разиграване на топката, изчакване удобни моменти за контраатаки и оползотворяване редките статични положения. От това пострада единствено атрактивността на футбола, който демонстрираха Брага и Стандарт.

Нов гол все пак падна. С него домакините лишиха двубоя от малкото останало интрига. В 84-ата минута асистиралият за втория гол Бургос Агияр, не без помощта на съотборника си Осорио Алан, спечели единоборство си с бранител на Стандарт, навлезе в пеналта и без двоумение се разписа в близкия десен ъгъл за 3:0.

Това бе и последният по-интересен момент за второто полувреме на двубоя. Подобно на немския Хамбург и датския Олборг, Брага ще навлезе в мача реванш на 26 февруари с комфортна преднина от три безответни гола срещу Стандарт Лиеж.

Спортинг Брага 3 – 0 Стандарт Лиеж