3. Брайтън не спира да лети - пребори и Лестър (ВИДЕО)

Брайтън не спира да лети - пребори и Лестър (ВИДЕО)

"Чайките" са вече трети с 12 точки

Брайтън продължава с отличното си представяне от началото на сезона, след като спечели с 2:1 домакинството на Лестър от петия кръг на Висшата лига.

Домакините започнаха силно мача и в 14-ата минута Нийл Мопе отправи много хубав удар, но в последния момент защитник на Лестър успя да го блокира.

Соломон Марч отправи хубав удар в 20-ата минута, но Каспер Шмайхел се намеси и спаси.

Яник Вестергор игра с ръка в наказателното поле на Лестър в 34-ата минута. Съдията Стюарт Атуел първоначално не свири дузпа за Брайтън, но след намесата на ВАР бе преценено, че трябва да бъде отсъдена такава в полза на домакините.

Нийл Мопе реализира наказателния удар в 35-ата минута, правейки резултата 1:0.

Брайтън удвои своята преднина в 50-ата минута, когато Леандро Тросар центрира в наказателното поле на Лестър, където Дани Уелбек засече топката с глава и я вкара във вратата на Каспер Шмайхел.

Лестър намали своя пасив в 61-ата минута с гол на Джейми Варди.

Лестър вкара втори гол в 67-ата минута чрез Адемола Луукман, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада. Уилфред Ндиди се разписа в 86-ата минута, пращайки топката във вратата на Роберт Санчес, но попадението отново не бе зачетено след намесата на ВАР заради засада.

Брайтън продължава със силното начало на сезона, като отборът вече е трети във временното класиране с 12 точки, а Лестър претърпя трета загуба и има 6 точки.