3. Брайтън пребори резервите на Арсенал и ги изхвърли от Купата на Лигата (ВИДЕО)

Брайтън пребори резервите на Арсенал и ги изхвърли от Купата на Лигата (ВИДЕО)

Експериментът на Микаел Артета се оказа несполучлив

Арсенал загуби с 1:3 от Брайтън в 1/16-финал за Купата на Лигата и отпадна от надпреварата. Еди Нкетия даде аванс на „артилеристите“ в 20-ата минута, но нахалните „чайки“ не се отказаха и стигнаха до успеха след пълен обрат в резултата.

Дани Уелбек от дузпа, Каору Митома и Тарик Лампти поразиха мрежата на Арсенал, който с наведена глава изхвърча от турнира.

Мачът не предвещаваше лош развой за домакините, които излязоха напред в 20-ата минута. Лондончани се възползваха от грешка на Брайтън и организираха бърза контраатака. Нкетия беше изведен зад защитата на „чайките“ и с хладнокръвие младокът порази целта за 1:0.

Само 5 минути по-късно 20-годишният вратар на Арсенал Карл Хайн направи груба грешка. Той беше преодолян от Дани Уелбек и го препъна в наказателното поле. Съдията моментално посочи бялата точка. Именно нападателят застана зад топката и реализира за 1:1.

До полувремето равенството се запази и развръзката беше оставена за втората част. В 59-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. В голмайстор се превърна футболист, който се появи на терена за началото на второто полувреме. Митома беше изведен и по много подобен начин на Нкетия прати топката в мрежата зад Хайн.

Брайтън нанесе решаващ удар в 72-рата минута, когато вкара трети гол. Тарик Лампти използва скоростта си, за да преодолее защитата на „артилеристите“ и да прати топката в мрежата.

Арсенал се втурна в атака, но не успя да отговори подобаващо на предизвикателството, отправено от гостите. В крайна сметка Брайтън запази с лекота аванса си от два гола и се поздрави с крайния успех.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение