3. „Бременските музиканти” потопиха отново Борусия в зоната на изпадащите (+РЕПОРТАЖИ)

Аугсбург обърна Мьонхенгладбах, Байер стигна до точката срещу Айнтрахт (Ф)

Вердер (Бремен) взе глътка свеж въздух и задълбочи кризата в Дортмунд. Борусия загуби гостуването си в Бремен с 1:2 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата и се завърна в зоната на изпадащите.

„Жълто-черните” имаха множество положения, но така и не успяваха да ги оползотворят. Дейви Залке даде аванс на домакините в третата минута, а Фин Бартелс в 62-рата направи резултата за 2:0. Матс Хумелс намали на 1:2 в 69-ата, но силите на Дортмунд стигнаха само за почетна загуба.

Домакините откриха още в третата минута. Гарсия изведе Зелке, който с перфектен удар по диагонала прехвърли Лангерак, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата.

„Жълто-черните” организираха множество атаки до края на първата част, но липсата на въображение при последния пас им попречи да създадат нещо интересно пред вратата на противника.

В 62-рата минута страхотна атака на домакините доведе до втори гол в тяхна полза. Този път Зелке пое топката по дясното крило и я поднесе по перфектен начин на Бартелс, който от точката на дузпата спокойно я прати в мрежата на Лангерак.

Тимът на Юрген Клоп намали резултата само седем минути по-късно, след като Хумелс засече с глава центриране на Гюндоган от корнер и отбеляза.

Минута преди края на редовното време Вердер можеше да направи победата си още по-изразителна, но удар на Бартелс срещна десния страничен стълб.

Дортмунд продължи да бъде отборът, който играеше повече с топката, но и не стигаше до сериозни голови положения. И така, Вердер удържа крехката си преднина и излезе от опасната зона, където отново попадна Борусия.

Тимът на Юрген Клоп има едва 15 точки след 17 кръга и е на предпоследното, 17-о, място, докато Вердер е 16-и със 17.

Байер (Леверкузен) изпусна важни точки у дома срещу Айнтрахт (Франкфурт), но се изкачи до третото място, стигайки до 1:1, като отбеляза изравнителният гол седем минути преди края. Александер Майер откри резултата за домакините от дузпа през първата част, а изравнителното попадение за „аспирините” бе дело на Карим Белараби.

Борусия (Мьонхенгладбах) изпадна от тройката, след като допусна обрат от 1:0 до 1:2 като гост на Аугсбург. Макс Крузе изведе гостите напред в резултата още във втората минута след точно изпълнена дузпа. Борусия изравни 18 по-късно Маркус Фойлендер, а победният гол отбеляза Раул Бобадия малко след началото на втората част.

Шалке с Хамбургер, както и Щутгарт с Падерборн, направиха нулеви равенства.