3. Брентфорд изпусна Юнайтед в зрелище с 2 гола в продължението (ВИДЕО)

Брентфорд изпусна Юнайтед в зрелище с 2 гола в продължението (ВИДЕО)

„Пчеличките“ с 4 греди, отменено попадение и 31 удара към Онана

Брентфорд пропусна да победи Манчестър Юнайтед в зрелищен мач, завършил 1:1, след като удари 4 греди.

„Пчеличките“ надиграха категорично „червените дяволи“, отправиха цели 31 удара към вратата им, но в 96-ата минута получиха гол, дело на резервата Мейсън Маунт.

Въпреки това обаче те не се отказаха и само 3 по-късно, в 99-ата, успяха да изравнят чрез Кристофер Айер.

Домакините започнаха много силно срещата, а над всички бе капитанът им Айвън Тони.

Нападателят удари греда в 25-ата минута, когато бе изведен отлично в коридор и стреля технично в ъгъла, но нямаше късмет.

В 31-ата минута Брентфорд отново бе на сантиметри от гола, но този път напречният стълб помогна на гостите, след удар с глава на Матиас Йоргенсен, за да остане резултатът 0:0.

Малко по-късно Тони пак бе оставен един на един със защитник и успя да стреля, но с по-неудобния си ляв крак и прати топката над целта.

Същото стори и съотборникът му Йоан Уиса малко след това, опитвайки да стреля атрактивно от въздуха.

До почивката голове не паднаха, но след нея ситуацията на терена не се промени, докато двамата централни защитници на гостите в мача – Рафаел Варан и Виктор Линдельоф, получиха травми.

Брентфорд продължи да бъде далеч по-активният отбор и вратарят на гостите Андре Онана трябваше да прави страхотно двойно спасяване, за да предотврати гол на Тони.

Последният пробва и атрактивно воле след изтичането на първия игрови час, а в 72-ата минута направи такова и вкара гол, въпреки че бе фаулиран, но попадението бе отменено заради тънка засада.

Междувременно Уиса също удари греда, а заменилият го Брайън Мбемо нацели горната такава и така за 4-и път в срещата „пчеличките“ се разминаха с попадение.

Те определено нямаха шанс, защото в 96-ата минута получиха гол, след контраатака на Юнайтед. Появилият се от пейката Антони получи на фланга и намери на далечната греда друга резерва – Мейсън Маунт, който с диагонален изстрел откри резултата.

Радостта на „червените дяволи“ обаче трая само 3 минути, тъй като в 99-ата, след разбъркване в наказателното им поле, Кристофер Айер с мощен шут от 10-ина метра оформи крайното 1:1.

След него Манчестър Юнайтед събира 48 точки и изостава с цели 11 от четвъртия Астън Вила, докато Брентфорд вече има 27 в своя актив.