3. Брентфорд пречупи Кристъл Палас

Брентфорд пречупи Кристъл Палас

В лондонско дерби с 2:1

Брентфорд победи Кристъл Палас с 2:1 в домакински мач от първия кръг на английската Висша лига, игран на "Брентфорд Къмюнити Стейдиъм".

Първото опасно голово положение беше за гостите още в началните минути на двубоя, когато Йоаким Андерсен центрира към Уил Хюс, рикошет в защитник промени траекторията на топката и изненада Марк Флекен, но бързата му реакция предотврати куриозен гол.

Четвърт час след началото на двубоя Еберечи Езе изпълни техничен свободен удар от границата на наказателното поле, а топката премина на сантиметри от гредата.

Попадение на Езе в 27-ата минута не бе зачетено заради извършено нарушение. Това се отрази психологически върху футболистите на Кристъл Палас, които започнаха да правят много грешни подавания.

В 29-ата минута камерунският национал Брайън Мбео се възползва от лошо позициониране на противниковата отбрана, проби в наказателно поле и със силен диагонален удар откри резултата за Брентфорд.

Жан-Филип Матета беше изведен сам срещу вратаря на "пчеличките" Марк Флекен в 39-ата минута, но опитният страж се хвърли в краката на нападателя и изби топката. Останаха съмнения за дузпа, но главният арбитър не посочи бялата точка.

Кристъл Палас засили натиска си през второто полувреме и това даде резултат в 56-ата минута, когато бранителят на "пчеличките" Итън Пинок си вкара автогол при опит за изчистване и гостите изравниха за 1:1.

В 76-ата минута домакините стигнаха до второ попадение. Нейтън Колинс стреля технично по земя, Флекен изби, а при добавката голмайсторът на Брентфорд от миналата година Йоан Уиса бе точен за 2:1, като по този начин донесе трите точки в актива на селекцията на Томас Франк.