3. Брилянтен Ди Мария вдъхнови Аржентина за реванш срещу Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брилянтен Ди Мария вдъхнови Аржентина за реванш срещу Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гаучосите" си върнаха тъпкано за загубата на финала на Мондиал 2014

Аржентина взе желания реванш от Германия след загубата на финала на Световното първенство тази година. "Гаучосите" сразиха световния шампион с 4:2 в контрола, играна на "Есприт Арена" в Дюселдорф.

Великолепно представяне за Аржентина записа новото попълнение на Манчестър Юнайтед Анхел ди Мария. Рекордната покупка в историята на Висшата лига взе участие и при четирите гола на тима си. Ди Мария достави три асистенции, след което отбеляза и четвъртия гол за Аржентина.

Серхио Агуеро, Ерик Ламела и Федерико Фернандес вкараха останалите попадения за южноамериканците, а Андре Шурле и Марио Гьотце се разписаха за Бундестима. Контролата беше и дебют за Херардо Мартино начело на Аржентина, след като наследи на поста Алехандро Сабея.

Първата опасност бе пред вратата на гостите. Марио Гомес остана сам срещу Ромеро, но ударът му беше спасен от аржентинския страж.

Но Аржентина беше решена да вземе реванша за поражението на финала на Мондиал 2014 и още в 20-ата минута поведе. Ди Мария много технично, с външната част на крака прати топката  към Агуеро. Нападателят на Манчестър Сити бе останал непокрит в наказателното поле и отблизо разстреля Нойер.

Пет минути преди края ново прекрасно центриране на Ди Мария доведе до гол. Този път Ерик Ламела бе автор на попадението. Това бе първи гол за него в седмото си участие с екипа "Гаучосите".

В самия край на първата част отново Гомес бе останал в перфектна позиция, като този път нападателят на Бундестима дори не успя да уцели вратата. Гомес имаше шанс и по-рано през полувремето, когато можеше да изравни резултата, но отново Ромеро отрази удара му.

Втората част започна ударно за тима на Тата Мартино - два гола в рамките на четири минути. В 47-ата Анхел Ди Мария достави трета асистенция. Футболистът с №7 центрира от свободен удар към далечната греда, къдеро Федерико Фернандес засече топката с глава за 3:0.

Три минути по-късно Ди Мария увенча прекрасното си представяне с гол. След бърза комбинация по дясното крило, Ди Мария бе изведен в наказателното поле на Германия и с брилянтно докосване прехвърли Вайденфелер, появил се след почивката.

След четвъртия гол на Аржентина, Бундестима заигра по-добре и намали на 1:4 само две минути по-късно. След центриране от корнер, Андре Шурле стреля право в Ромеро, никой не успя да изчисти рикоширалата топка и Шурле необезпокояван не сбърка при добавката.

В 78-ата минута автогол на Демикелис оформи крайното 4:2. След продължителна атака на германците, последва удар на Марио Гьотце, който рикошира в тялото на Демикелис и топката се оплете в мрежата на Ромеро.

Аржентина прекъсна серия от 18 поредни мача без поражение за националния отбор на Германия.

Бундестима ще започне евроквалификациите на 7 септември с домакинство срещу Шотландия, докато следващият мач за Аржентина е контрола срещу Бразилия на 11 октовмри.