3. Брилянтен Салемакерс остави Удинезе в зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Брилянтен Салемакерс остави Удинезе в зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Болоня все по-близо до ШЛ

Болоня допусна грешна стъпка в борбата за топ 4 в Серия А, след като домакин не успя да победи Удинезе. Срещата от 34-ия кръг на първенството завърши 1:1 като гостите поведоха в резултата в края на първата част, но страхотен гол на Алексис Салемакерс донесе точката за тима на Тиаго Мота. Болоня е 4-ти с 63 точки, докато Удинезе остана в зоната на изпадащите с 29 пункта - на 2 точки от 17-ия Фрозиноне.

През първото полувреме нямаше много опасности пред двете врати, като борбата се водеше предимно в центъра.

В 44-ата минута Алексис Салемакерс намери Мишел Ебишер на границата на пеналтерията, но ударът на втория премина над напречната греда. В добавеното време на първата част Удинезе поведе в резултата. Топката стигна до Мартин Пайеро в наказателното поле, а той с удар от движение преодоля стража на домакините.

В продължението на първото полувреме отборът на Фабио Канаваро можеше да удвои. Лазар Самарджич центрира. Неуен Перес прати изстрела си встрани от вратата.

В 59-ата минута Дан Ндойе можеше да изравни за Болоня, но Мадукс Окойе запази аванса на Удинезе. Пет минути по-късно Сам Беукема остави "рособлу" с човек по-малко на терена, след като получи втори жълт картон.

В 78-ата минута Алексис Салемакерс възстанови паритета след феноменално изпълнен пряк свободен удар след като Окойе не бе заел добра позиция и топката го прехвърли.