3. Букайо Сака вкара дебютния си гол за Англия при успеха над Австрия (ВИДЕО)

Букайо Сака вкара дебютния си гол за Англия при успеха над Австрия (ВИДЕО)

"Трите лъва" започнаха с победа проверките преди Евро 2020

Англия записа минимална победа с 1:0 над Австрия в първата си проверка преди Евро 2020. “Трите лъва” успяха да преборят коравия си съперник с дебютния гол на младока Букайо Сака, който се разписа в 56-ата минута. Срещата на стадион “Ривърсайд” в Мидълзбро предложи доста емоции. Домакините доминираха през първото и в началото на второто полувреме, но пък в края на мача гостите бяха по-добрият тим и пропуснаха няколко възможности за изрявняване, като удариха и греда. Те могат доста да съжаляват, че не постигнаха по-добър резултат.

Първият шанс в мача бе за домакините. В 4-ата минута Александър-Арнолд получи пас в наказателното поле и стреля, но топката профуча над вратата.

Само минута по-късно Белингам отправи изстрел с глава, но в ръцете на вратаря.Първият шанс за гостите бе в 8-ата минута, когато Баумгартнер стреля от границата на пеналта и топката премина малко над напречната греда.

В 11-ата минута Джеси Лингард отбеляза гол, който обаче не бе зачетен заради фаул в нападение на Тайрън Мингс при центрирането от корнер.В 20-ата минута последва нов хубав шанс за "Трите лъва". Хари Кейн свали за Букайо Сака, който отблизо отправи удар от воле, но прати топката над вратата.

Десет минути по-късно домакините създадоха най-добрата си възможност. Хари Кейн бе изведен очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.Първият точен удар за Австрия дойде в 36-ата минута, когато Каладжич стреля по земя извън наказателното поле, но не успя особено да затрудни Джордан Пикфорд.

В началото на второто полувреме се стигна и до откриване на резултата за домакините. В 56-ата минута след хубава атака Лингард изведе Грийлиш в наказателното поле, защитник успя да попречи на халфа да стреля, но изби топката в краката на Букайо Сака, който отблизо порази опразнената врата за 1:0.Гостите веднага се активизираха и в 60-ата минута Забитцер отправи доста опасен изстрел, преминал до гредата.

В 65-ата минута австрийците бяха още по-близо до изравняването след като удар на Забитцер се спря в напречната греда.Отново Забитцер отправи мощен шут в 80-ата минута, който доста затрудни Пикфорд, но вратарят все пак не допусна да се стигне до гол.

В 89-ата минута и Грегорич имаше хубав шанс, но отблизо с глава не успя да намери очертанията на вратата.

В добавеното време австрийците пропуснаха нова прекрасна възможност, като удар на Шьопф бе изчистен от защитник от голлинията.